NATALIA NITEK-PŁAŻYŃSKA KONTRA HANS G.

2 marzec 2021 | Aktualności, interwencje

Dziś we wtorek 2 marca br. w Gdańsku odbyła się rozprawa w nowej sprawie karnej przeciwko Hansowi G. W jej trakcie odczytywano obszerne zeznania złożone przez pokrzywdzoną Natalię Nitek-Płażyńską w postępowaniu przygotowawczym oraz dwóch innych postępowaniach, które toczyły się przeciwko jej byłemu pracodawcy. Dziś odczytane zeznania składane były krótko po zdarzeniu i stanowią cenne uzupełnienie zeznań wcześniej złożonych. Kolejni świadkowie zostaną przesłuchani w dniu 11 marca 2021 roku.

 Przypomnijmy, że w dniu 02.02.2021 r. przed Sądem Okręgowym w Gdańsku odbyła się pierwsza rozprawa – odczytanie aktu oskarżenia w nowym procesie karnym przeciwko Hansowi G., który znieważał oraz groził śmiercią swojej byłej pracownicy – Natalii Nitek – Płażyńskiej.
Jak informowaliśmy Prokuratura Okręgowa w Gdańsku wystosowała akt oskarżenia wskazując m.in. przestępstwo z art. 190 § 1 k.k. stanowiące, że Hans G. co najmniej raz groził popełnieniem przestępstwa przeciwko życiu Natalii Nitek – Płażyńskiej.

Wobec Hansa G. w Polskich sądach toczyły się dwa odrębne postępowania:

  • SPRAWA KARNA:

W pierwszej sprawie karnej Sąd Rejonowy w Wejherowie (w grudniu 2019 r.) uznał Hansa G. winnym znieważenia i grożenia śmiercią Natalii Nitek-Płażyńskiej. Sąd skazał Hansa G. na 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Dodatkowo Hans G. został skazany na grzywnę 20 tys. złotych, a także nawiązkę na rzecz pokrzywdzonych w kwocie około 10 tys. złotych. Ponadto miał zwrócić koszty procesu. Sąd Okręgowy w Gdańsku zmienił wyrok (uniewinnił Hansa G. od jednego z zarzutów) podtrzymując skazanie w zakresie znieważenia.

Więcej informacji o sprawie karnej przeczytacie Państwo na naszej stronie: https://rdiplad.org/zwyciestwo-rdi-hans-g-vs-natalia-nitek 

  • SPRAWA CYWILNA Z POWÓDZTWA NATALII NITEK – PŁAŻYŃSKIEJ


W 2016 roku Natalia Nitek – Płażyńska złożyła do sądu pozew przeciwko swojemu byłemu pracodawcy Hansowi G.

Warto pamiętać, że Hans G. to Niemiec, pracodawca w firmie POS System na Pomorzu, który prowadząc biznes w Polsce, używał wobec polskich pracowników słów godzących w ich dobra osobiste i narodowe. Niemiecki przedsiębiorca obrażał p. Natalię Nitek-Płażyńską ze względu na jej narodowość. Siebie samego nazywał hitlerowcem, słownie wygrażał, że zabiłby wszystkich Polaków. Groził także swojej pracownicy śmiercią, powołując się na wyższość Niemców nad Polakami.

Po kilkuletnim procesie, w lutym 2019 r. Sąd Okręgowy w Gdańsku zobowiązał Hansa G. do przeproszenia Natalii Nitek-Płażyńskiej w mediach ogólnopolskich oraz do zapłaty 50 tys. zł tytułem zadośćuczynienia na rzecz Muzeum Piaśnickiego w Wejherowie.

Sprawa cywilna została rozpoznana przez Sąd Apelacyjny w Gdańsku, zgodnie z wyrokiem Natalia Nitek-Płażyńska ma przeprosić Niemca Hansa G. za to, że nagrywała jego wypowiedzi. Przeproszenie ma być publiczne na dwóch kontach w mediach społecznościowych, przez cały miesiąc, dodatkowo Natalia Nitek-Płażyńska ma zapłacić 10.000 zł na WOŚP oraz pokryć koszty sądowe. Natomiast Niemiec został zobowiązany do przesłania tylko listownych przeprosin do Natalii Nitek-Płażyńskiej, ale nie musiał przepraszać publicznie.

Reduta Dobrego imienia, jako strona w sprawie wniosła do Sądu Najwyższego sprawę kasacyjną. 23.12.2020 r. Reduta otrzymała informację, że Prokuratura Krajowa przystąpiła do kasacji w sprawie Pani Natalii Nitek-Płażyńskiej. Obecnie czekamy na wyznaczenie przez Sąd Najwyższy pierwszego terminu rozprawy kasacyjnej.

Więcej informacji pod linkiem: https://rdiplad.org/Kasacja

Proszę uprzejmie pamiętać, że Reduta Dobrego Imienia od początku pomagała – zarówno finansowo, jak i prawnie Natalii Nitek- Płażyńskiej w jej walce o dobre imię Polaków i Polski. To wielka zasługa Państwa, którzy od początku wspieracie nas dobrym słowem (dziękujemy serdecznie za maile i telefony!) i datkami finansowymi. Przypomnę, że jesteśmy fundacją, która utrzymuje się wyłącznie z darowizn naszych Przyjaciół i Sympatyków za co jesteśmy nieustająco wdzięczni. Dziękujemy bardzo serdecznie!

Reduta nie poddaje się! Walczy dalej, kolejny raz wspierając Polkę w jej nierównej walce z byłym niemieckim pracodawcą!

PANI FILOMENA WALCZY O PRAWDĘ I DOBRE IMIĘ SWOJEJ RODZINY.

Chcesz pomóc Babci Filomenie i innym? Wspieraj regularnie Redutę Dobrego Imienia.

Wspiera nas już 1023 osoby. Aby działać na pełna skalę musi być nas co najmniej 4 000.

Darowizny mogą Państwo przekazać poprzez wpłatę na poniższy numer konta:

Nr konta: 87 1090 1883 0000 0001 2254 5117

Bądź po kliknięciu w poniższy link:

https://rdiplad.org/darowizna

Prosimy o wpłaty z tytułem „Darowizna stała na cele statutowe RDI

 

 

Zapraszamy do obserwowania i polubienia nas:
Tweet
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Tweet
Youtube