Reduta działa dalej! Bart Staszewski musi opublikować oświadczenie

10 luty 2021 | Aktualności, interwencje

Po wczorajszym sądowym sukcesie, związanym z przywróceniem dobrego imienia śp. Edwardowi Malinowskiemu bohaterskiemu sołtysowi z Malinowa i nakazaniem przez sąd przeproszenia p. Filomeny Leszczyńskiej przez prof. Barbarę Engelking i prof. Jana Grabowskiego, z wokandy sądowej przyszła kolejna dobra wiadomość.

Doskonale Państwo pamiętacie sprawę Barta Staszewskiego i tzw. stref wolnych od LGBT. Wiecie, że dzięki Waszemu zaangażowaniu i wsparciu finansowemu działań, RDI udziela pomocy prawnej polskim samorządom na terenie których ww. przeprowadził swoje „akcje”. Wspomagamy te gminy i jesteśmy z nimi aż do zwycięstwa!

Tym razem dobre wieści przyszły z Rzeszowa. Tamtejszy sąd okręgowy wydał postanowienie i uznał, że Gminie Niebylec przysługuje zabezpieczenie i nakazał na czas trwania procesu o naruszenie dóbr osobistych pozwanemu Bartoszowi Staszewskiemu umieszczenia na jego stronach internetowych oraz na Facebooku, Twitterze  oraz Instagramie oświadczenia: „W związku z treściami umieszczonymi na niniejszej stronie internetowej dotyczącymi Gminy Niebylec toczy się postępowanie z powództwa Gminy Niebylec przeciwko Bartoszowi Staszewskiemu o ochronę dóbr osobistych przed Sądem Okręgowym w Rzeszowie”. Zgodnie z postanowieniem sądowym oświadczenie ma być tak opublikowane, by osoba wchodząca na ww. strony internetowe od razu je widziała.

Reduta Dobrego Imienia od początku wspiera Gminę Niebylec w walce o ochronę dóbr osobistych. Gmina postanowiła złożyć do sądu ponowny wniosek o udzielenie zabezpieczenie. Samorząd i Reduta nie zgodziły się
z pierwszą decyzją sądu w Rzeszowie i jego uzasadnieniem, a Wójt Gminy Niebylec Zbigniew Korab zaprotestował przeciwko insynuacjom mediów sugerujących przegraną i stwierdził, że decyzja sądu nie kończy sprawy
i zapowiedział dalszą batalię prawną.

Opinię publiczna poinformowana została o akcji Staszewskiego docierającego do miejscowości, których samorządy odważnie stanęły w obronie wartości i rodzin. Tam przy nazwie danej miejscowości Bart Staszewski zamieszczał swoją tablicę – łudząco przypominającą urzędowe oznakowanie – z nieprawdziwym napisem „Strefa wolna od LGBT”. Następnie fotografował się na tle tych tablic i zdjęcia udostępniał w Internecie. Tym samym narażając samorządy, mieszkańców i Polskę na poważne nie tylko wizerunkowe straty. 

Reduta Dobrego Imienia postanowiła prawnie wesprzeć napiętnowane wspólnoty samorządowe w ich walce o dobre imię. Jednym z samorządów, które zdecydowały się podać B. Staszewskiego do sądu jest Gmina Niebylec. Pierwszym krokiem było złożenie wniosku o zabezpieczenie, czyli uniemożliwienie pozwanemu tego typu działań.  Niestety sąd w Rzeszowie oddalił ten wniosek  i w uzasadnieniu zawarł – zdaniem RDI kuriozalną argumentację.  Drugi wniosek w ramach pozwu o ochronę dóbr osobistych był skuteczny, a sąd w całości podzielił naszą  argumentację.

Reduta Dobrego Imienia działa konsekwentnie i zgodnie z prawem. To przynosi efekty. Dowodem na to jest postanowienie sądu o zabezpieczeniu.  W każdej sprawie będziemy walczyć aż do zwycięstwa. Zapewniam!

Dzisiejsze i wczorajsze  zwycięstwo było możliwe wyłącznie dzięki Państwa wsparciu i darowiznom finansowym. Bardzo serdecznie za to dziękuję! Jednocześnie uprzejmie przypominam i informuję, że rozpoczęliśmy akcję: „Pani Filomena walczy o prawdę”. Serdecznie proszę o włączenie się w nią i o popularyzowanie tej formy regularnego wspierania naszych przedsięwzięć, także wśród Państwa przyjaciół, krewnych i znajomych.

 Z wyrazami szacunku

Maciej Świrski

Pani Filomena walczy o prawdę i dobre imię swojej rodziny.

Chcesz pomóc Babci Filomenie i innym? Wspieraj regularnie Redutę Dobrego Imienia

Wspiera nas już 950 osób. Aby działać na pełna skalę musi być nas co najmniej 4 000.

Darowizny mogą Państwo przekazać poprzez wpłatę na poniższy numer konta:

Nr konta: 87 1090 1883 0000 0001 2254 5117

Bądź po kliknięciu w poniższy link:

https://rdiplad.org/darowizna

Zapraszamy do obserwowania i polubienia nas:
Tweet
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Tweet
Youtube