Ringier Axel Springer nie wykonuje wyroku sądowego!

14 październik 2020 | Aktualności, interwencje

DZIAŁACZ OPOZYCJI I REDUTA DOBREGO IMIENIA SKŁADAJĄ WNIOSEK O WSZCZĘCIE EGZEKUCJI KOMORNICZEJ. 

Janusz Fatyga siedemdziesięciosiedmioletni zasłużony działacz opozycji antykomunistycznej, który tydzień temu wygrał w prawomocnym wyroku sądowym z wydawcą Fakt24.pl nadal nie otrzymał zadośćuczynienia. W związku z tym, w porozumieniu z Redutą Dobrego Imienia, która wspiera prawnie Fatygę, postanowił niezwłocznie złożyć wniosek o klauzulę wykonalności celem wyegzekwowania zadośćuczynienia przez komornika. 

Przypomnijmy, że Sąd Apelacyjny w Krakowie 6 października br. nakazał niemiecko-szwajcarskiemu koncernowi Ringier Axel Springer m.in. zapłacić zadośćuczynienie pokrzywdzonemu.   

Na stronie znanego dziennika Fakt24.pl, ukazał się artykuł zatytułowany „SKANDAL Ogromne emerytury stalinowskich sędziów”, który w głównej mierze dotyczył generała Henryka Kostrzewy, określanego mianem „zbrodniarza komunistycznego”. Pomimo tego, że sama treść artykułu dotyczyła Kostrzewy, zdjęcie główne, które zostało umieszczone tuż pod tytułem artykułu, przedstawiało Janusza Fatygę. Złożył on pozew przeciwko RASP w lipcu 2018 roku, w 2019 roku został wydany wyrok na jego korzyść, z tym że przeprosiny miały być zamieszczone przez tydzień. Reduta Dobrego Imienia wspierała prawnie i finansowo Pana Janusza Fatygę. Jest to już trzecia sprawa wygrana przez Redutę Dobrego Imienia przeciwko RASP.  

Janusz Fatyga to zasłużony działacz opozycji antykomunistycznej m.in. od 1977 r. uczestnik ROPCiO  i doradca prawny MKZ oraz Zarządu Regionu „S” Ziemia Łódzka. Od 1981 r. współorganizator łódzkich struktur KPN. Był inwigilowany przez SB do 1990 r. Za swoje niezmienne poglądy był przez blisko rok internowany. W wolnej Polsce otrzymał m.in. Krzyż Wolności i Solidarności oraz Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. 

Zapraszamy do obserwowania i polubienia nas:
Tweet
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Tweet
Youtube