Rusza nowy proces karny Hansa G. w sprawie Pani Natalii Nitek- Płażyńskiej.

1 luty 2021 | Aktualności, interwencje

W dniu 02.02.2021r. przed Sądem Okręgowym w Gdańsku odbędzie się pierwsza rozprawa – odczytanie aktu oskarżenia w nowym procesie karnym przeciwko Hansowi G., który znieważał oraz groził śmiercią swojej byłej pracownicy – Natalii Nitek – Płażyńskiej.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku wystosowała akt oskarżenia wskazując min. przestępstwo z art. 190 § 1 k.k. stanowiące, że Hans G. co najmniej raz groził popełnieniem przestępstwa przeciwko życiu Natalii Nitek – Płażyńskiej.

Przypomnijmy:

W pierwszej sprawie karnej: Sąd Rejonowy w Wejherowie uznał Hansa G. winnym znieważenia i grożenia śmiercią Natalii Nitek-Płażyńskiej! Sąd skazał Hansa G. na 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata! Dodatkowo Hans G. został skazany na grzywnę 20 tys. złotych, a także nawiązkę na rzecz pokrzywdzonych w kwocie około 10 tys. złotych. Ponadto ma zwrócić koszty procesu w przybliżonej kwocie 50 tys. złotych.

Sąd okręgowy w Gdańsku zmienił wyrok (uniewinnił Hansa G. od jednego z zarzutów) podtrzymując skazanie w zakresie znieważenia.

Warto podkreślić, że wobec Hansa G. toczy się sprawa cywilna z powództwa Natalii Nitek -Płażyńskiej. Aktualnie czekamy na wyznaczenie przez Sąd Najwyższy terminu pierwszej rozprawy ze skargi kasacyjnej wniesionej przez Redutę Dobrego Imienia, jako strony w procesie cywilnym. O sprawie informowaliśmy w listopadzie 2020r.

Więcej informacji pod linkiem: http://www.anti-defamation.org/aktualnosci/kasacja-w-toku-ciag-dalszy-sprawy-pani-natalii-nitek-plazynskiej/

Hans G. to niemiecki przedsiębiorca i  właściciel firmy Pos System, który uporczywie poniżał oraz obrażał swoich polskich pracowników.  

Z zeznań  Natalii Nitek – Płażyńskiej wiemy, że: Hans G. wykonywał gesty ręką udające posiadanie broni. Przechodząc koło niej na korytarzu uderzał w ścianę obok jej głowy. Mówił, że jest hitlerowcem, aktorsko naśladował Hitlera. Wyśmiewał się z Żydów w kontekście Holokaustu, ale groził zabiciem tylko Polakom. Dodatkowo był agresywny, potrafił reagować impulsywnie.

Znieważał polski naród obraźliwymi słowami typu: “Polacy są idiotami”, “jesteście idiotami”, “pracujcie wy niewolnicy”, “pieprzone polaczki”. Bezpośrednio groził śmiercią Polskiej pracownicy – Natalii Nitek – Płażyńskiej.

W akcie oskarżenia wskazany został min. cytat z nagranej przez Natalię Nitek – Płażyńską wypowiedzi niemieckiego przedsiębiorcy: „Chcę! Zabiłbym wszystkich Polaków, nie miałby z tym problemu”, „Nienawidzę Polaków, naprawdę nienawidzę”, „ Tak jestem, jestem Hitlerowcem”.

Reduta Dobrego Imienia od początku pomagała – zarówno finansowo, jak i prawnie Natalii Nitek w jej walce o dobre imię Polaków i Polski.

Reduta nie poddaje się! Walczy dalej, kolejny raz wspierając Polkę w jej nierównej walce z byłym niemieckim pracodawcą!

 O dalszych postępach w tej sprawie będziemy informować.

Zapraszamy do obserwowania i polubienia nas:
Tweet
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Tweet
Youtube