Kolejna rozprawa przeciwko producentom serialu „Nasze Matki, nasi Ojcowie”

12 maj 2017 | Aktualności

W poniedziałek, o godz. 10.00 w Sądzie Rejonowym w Krakowie odbędzie się kolejna rozprawa przeciwko producentom serialu „Nasze Matki, nasi Ojcowie”. 

Proces przeciwko producentom serialu rozpoczął się 18 lipca 2016 r., wytoczył go ponad 90-letni żołnierz Armii Krajowej (AK) oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej. Żołnierze AK nie zgadzają się na czynienie ich współwinnymi zbrodni na osobach narodowości żydowskiej. Żądają przeprosin w TVP oraz we wszystkich telewizjach, gdzie pojawił się film, a także złożenia 25 000 zł tytułem naruszenia dóbr osobistych. Film, mimo toczącego się postępowania, nadal znajduje się w ramówce niektórych stacji telewizyjnych.

Dotychczas zeznania w procesie złożył żołnierz AK Zbigniew Radłowski oraz prof. Bogdan Musiał, historyk specjalizujący się w badaniu dziejów Polski, Niemiec i Rosji w okresie II wojny światowej. Profesor był konsultantem historycznym filmu dokumentalnego i zgłaszał szereg uwag do jego scenariusza. Wycofał swoje nazwisko z konsultacji, gdy zobaczył jaki film ostatecznie został zrealizowany.

W trakcie rozprawy 15 maja, zaplanowane jest oglądanie filmu dokumentalnego, który był inspiracją do przygotowania serialu.

Działania prawne przeciwko producentom, czyli UFA Fiction oraz ZDF (II program niemieckiej telewizji) prowadzą mec. Jerzy Pasieka i mec. Monika Brzozowska z kancelarii Pasieka, Derlikowski, Brzozowska i Partnerzy.

Zapraszamy do obserwowania i polubienia nas:
Tweet
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Tweet
Youtube