Lista spraw sądowych wygranych przez Redutę!

2 marzec 2020 | Aktualności

Załoga Reduty jest niewielka, ale wsparcie setek, a niekiedy tysięcy osób biorących udział w naszych akcjach, pozwala na skuteczne działania – a z tych najważniejsze są wygrane procesy sądowe, które przywracają honor znieważonym polskim bohaterom, Polakom i Polsce.

Każda najdrobniejsza wpłata pomaga nam walczyć o dobre imię Polski. Reduta Dobrego Imienia opiera się na wolontariacie i darowiznach od Państwa. Gdyby nie Państwa pomoc, mielibyśmy znacznie trudniejsze zadanie. Z powodu dużej liczby procesów prowadzonych i wspieranych przez Redutę oraz znacznych kosztów procesowych, zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w dziele przywracania wiedzy o historii Polski i naszych bohaterach.

Do tej pory wygraliśmy dziewięć spraw sądowych, w czym nieoceniona była pomoc naszych wolontariuszy.
Były to następujące sprawy:

WYGRANE PROCESY SĄDOWE (WYROKI PRAWOMOCNE):

1. Sprawa przeciwko Ringier Axel Springer Polska – wygraliśmy 100 000 zł i przeprosiny na głównej stronie onet.pl w ramce ¼ ekranu!
2. Sprawa przeciwko wydawcy tygodnika Wprost – wywalczyliśmy nakaz publikacji sprostowania
3. Sprawa żołnierza Armii Krajowej niesłusznie oskarżonego o kolaborowanie z UB – wygraliśmy 20 000 zł zadośćuczynienia oraz przeprosiny.
4. Sprawa przeciwko Newsweek.pl – sądy wszystkich instancji (łącznie z Sądem Najwyższym) nakazały redakcji sprostowanie nieprawdziwej informacji o istnieniu po wojnie „polskich obozów koncentracyjnych”

WYGRANE SPRAWY SĄDOWE W PIERWSZEJ INSTANCJI:

1. Sprawa Natalii Nitek–Płażyńskiej – wygraliśmy 50 000 zł zadośćuczynienia oraz przeprosiny w ogólnopolskich mediach!
2. Sprawa przeciwko niemieckiej gazecie internetowej Frankfurter Rundschau – wygraliśmy przeprosiny i to aż w dwóch miejscach!
3. Sprawa przeciwko telewizji ZDF za film „Nasze matki, Nasi Ojcowie” – wspomagaliśmy walkę o dobre imię całej formacji Żołnierzy AK.
4. Sprawa przeciwko Ringier Axel Springer Polska w obronie p. Janusza Fotygi
5. Sprawa karna Hansa G. Zainicjowana przez Natalię Nitek-Płażyńską

W dalszym ciągu oprócz spraw wygranych już w pierwszej instancji prowadzimy szereg spraw sądowych:

1. Sprawa Macieja Świrskiego przeciwko Facebookowi – żądamy przeprosin oraz zakazu dyskryminacji Polaków i ograniczania dostępu do informacji
2. Sprawa Stowarzyszenia Rodziny Żołnierzy Wyklętych przeciwko Joannie Senyszyn – żądamy zadośćuczynienia w kwocie 100 000 zł oraz przeprosin od Joanny Senyszyn.
4. Sprawa Filomeny Leszczyńskiej przeciwko prof. Janowi Grabowskiemu i prof. Barbarze Engelking
5. Sprawa Jana Grabowskiego przeciwko Fundacji Reduta Dobrego Imienia

Pracy przed nami jest wiele, dlatego znając Państwa dotychczasową hojność, prosimy nie tylko o jednorazowe wpłaty, za które serdecznie dziękujemy, ale jeżeli to tylko możliwe, prosimy o darowizny stałe, z miesiąca na miesiąc.
Wtedy będziemy mogli z większą pewnością planować nasze działania.

Wpłaty można przekazać m.in. poprzez zakładkę Wesprzyj Redutę!

Razem bronimy prawdy o naszej historii, o naszych bohaterach, Polsce i Polakach!

Maciej Świrski
Prezes Reduty Dobrego Imienia

__________________

Dzisiaj wysłaliśmy list do rektora Uniwersytetu w Montrealu, dr. Guya Bretona, w sprawie artykułów jednego z pracowników montrealskiej uczelni. Prof. Michael Jabara Carley piszący dla fundacji Strategic Culture Foundation, powielał w swoich licznych artykułach stare sowieckie kłamstwa na temat historii II wojny światowej.

Strategic Culture Foundation jest często określana jako narzędzie rosyjskiej propagandy. Przykładowo, prof. Carley na łamach SCF interpretuje pakt Ribbentrop-Mołotow jako konieczność, w konsekwencji obwiniając Polskę, Wielką Brytanię, Francję, a nawet Czechosłowację za doprowadzenie do wojny. Jednocześnie podkreśla przy tym jakby ze zdziwieniem „sowietofobię” Zachodu wobec Związku Sowieckiego.

Jako, że prof. Carley prowadzi aktualnie na montrealskim uniwersytecie zajęcia dotyczące dziejów II wojny światowej i sowieckiej polityki zagranicznej, wysłaliśmy list, w którym zwracamy uwagę rektorowi kanadyjskiej uczelni na szkodliwą działalność wykładowcy.

Zapraszamy do obserwowania i polubienia nas:
Tweet
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Tweet
Youtube