Listopadowy numer magazynu “Reduta Online”

15 listopad 2019 | Aktualności

Przedstawiamy Państwu listopadowy numer magazynu Reduta Online.

W nocie Od Redaktora Szanowni Czytelnicy znajdą refleksje na temat tegorocznych obchodów Święta Niepodległości. Ciekawi jesteśmy, czy mają Państwo w tym roku podobne odczucia – zachęcamy do komentowania.

W dalszej części numeru przedstawiamy tekst na temat wyzwań, jakie stoją przed edukacją historyczną w okresie formowania się społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Szczególnie zachęcamy do lektury relacji z wydarzenia, w którego organizacji brała udział Reduta Dobrego Imienia – we wsi Strzelcowizna upamiętniona została 80 rocznica przemarszu 110 Rezerwowego Pułku Ułanów z Wołkowyska. W tekście znajdą Państwo informacje na temat wydarzeń z czasu II wojny światowej, a także noty o dowódcach 110 RPU, ppłk. Jerzym Dąmbrowskim (“Łupaszko”) i mjr. Henryku Dobrzańskim (“Hubal”) oraz oficerze taktycznym, kpt. Macieju Kalankiewiczu.

W numerze również kolejny fragment wspomnień wojennych Zenona Skupińskiego, a w nim miedzy innymi relacja z “dyżuru” w roli zakładnika u Niemców. Oczywiście w numerze nie brakuje felietonu z cyklu Okiem Wodza – Tȟašúŋke Witkó w tekście “Dwa światy” przywołuje żołnierskie wspomnienia z roku 2004 w Iraku…

Listopadowy numer magazynu “Reduta Online”

Zapraszamy do lektury!
Maciej Świrski

Zapraszamy do obserwowania i polubienia nas:
Tweet
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Tweet
Youtube