Międzynarodowy Dzień Bohaterów Walki z Totalitaryzmem -25 maja

24 maj 2023 | Aktualności

 

W dniu 25 maja przypada Międzynarodowy Dzień Bohaterów Walki z Totalitaryzmem. Dokładnie 75 lat temu funkcjonariusze UB zamordowali rotmistrza Witolda Pileckiego. Aparat reżimu komunistycznego, mordując Witolda Pileckiego, próbował również zabić pamięć o jego czynach. Pomimo dekad kłamstw niszczących jego reputację, prawda o Witoldzie Pileckim przetrwała. Dzięki temu dziś możemy oddać należną mu cześć i czerpać z jego życia inspirację.

Polska wychowała patriotów, którzy nie wahali się poświęcić swojego życia dla walki o wolną Ojczyznę. Wielcy patrioci, tak jak Józef Piłsudski, Kazimierz Sosnkowski, Emil Fieldorf „Nil”, Jerzy Dąbrowski, Ignacy Jan Paderewski, Stefan Paweł Rowecki „Grot”, Stanisław Józef Bronisław Kasznica „Stanisław Wąsacz” i wielu innych, którzy stawiali czynny opór totalitaryzmowi, niezależnie czy mierzyli się z jego wersją niemiecką, czy sowiecką. W panteonie polskich bohaterów znajdują się także zwykli ludzie – obywatele polscy, którzy przelali krew dla Ojczyzny.

Bohaterowie tamtych czasów, dzięki poświęceniu i determinacji, przyczynili się do tego, że dziś możemy cieszyć się wolnym, niepodległym i suwerennym krajem. Pozostawili dla przyszłych pokoleń dziedzictwo, poprzez które zdefiniowali zagrożenia dla Polski oraz wskazali wartości, którymi powinniśmy kierować się dla dobra Ojczyzny.

Nauczyli nas, jak przeciwdziałać osłabianiu naszego państwa. Potrafimy rozpoznać neomarksistowskie tezy oraz obce zapędy neoimperialne i stawiać im opór. Mówił o tym śp. prof. Lech Kaczyński w swoim przemówieniu na Westerplatte 1 września 2009 r.

„ […] Z Monachium trzeba wyciągnąć wnioski, które sięgają czasu współczesnego, imperializmowi nie wolno ustępować. Nie wolno ustępować imperializmowi, ani nawet skłonnościom neoimperialnym. Nie zawsze, tak jak w przypadku Monachium, daje to tak szybkie i tragiczne rezultaty. Ale z czasem takie rezultaty przychodzą zawsze. To wielka nauka dla całej współczesnej Europy, dla całego świata.”

Słowa śp. prof. Lecha Kaczyńskiego są przestrogą dla współczesnego świata. Stanowią przesłanie, które kieruje środowiska patriotyczne na drogę teraźniejszej obrony Polski. Dzisiejsza polityka historyczna, działania władz oraz misje organizacji, które upowszechniają prawdę o historii i obecnej sytuacji w Polsce, stanowią przeciwwagę dla konstruowanych przeciwko RP akcji dezinformacyjnych, wojny hybrydowej czy prób przypisywania Polsce współodpowiedzialności za niemieckie zbrodnie. W obecnym momencie historycznym upowszechnianie prawdy o Polsce stało się skuteczną metodą walki z nowymi formami przeinaczenia prawdy o totalitarnych zbrodniach.

Nasze środowisko zmuszone jest radzić sobie z odpieraniem ataków na ojczyznę. Służą temu pamięć o dokonaniach poprzednich pokoleń oraz nowo opracowane narzędzia i metody. Działalność Reduty Dobrego Imienia dowodzi, że dzięki zaangażowaniu społeczeństwa można skutecznie walczyć m.in. z „kłamstwem oświęcimskim”, edukować oraz rozpowszechniać prawdę.

Przywracanie prawdy i obrona dobrego imienia Polski wpisuje się w dziedzictwo polskich bohaterów, którzy odzyskali niepodległość i bronili wolnej Polski przed totalitaryzmem.

 

Zapraszamy do obserwowania i polubienia nas:
Tweet
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Tweet
Youtube