Wybory prezydenckie w USA 2020 r. i perturbacje powyborcze – Najnowszy Raport Reduty Dobrego Imienia

28 maj 2021 | Aktualności

Szanowni Państwo!

Dział Dokumentacji i Analiz Reduty Dobrego Imienia przygotował Raport „Wybory prezydenckie w USA w 2020 roku i perturbacje powyborcze”. Przygotowany przez ekspertów Reduty dokument przedstawia analizę przebiegu i konsekwencji ostatnich wyborów prezydenckich w USA.

W pierwszej części Raportu autorzy zawracają uwagę na fundamentalne różnice ustrojowe pomiędzy Polską a USA. W dokumencie został omówiony zarówno system polityczny USA, jak również procedura wyborów prezydencki w Stanach Zjednoczonych, wykazanie różnic systemu wyborczego między Polską a USA uwypukla istotę wewnętrznych elementów, które definiują system wyborczy Stanów Zjednoczonych. Twórcy Raportu zwracają uwagę na to, że wśród społeczeństwa polskiego istnieje drastyczne wprost niezrozumienie sposobu działania amerykańskiego systemu wyborczego. To niezrozumienie z kolei powoduje, że Polacy mają różnego rodzaju złudzenia co do intencji rządu USA w stosunku do Polski, roli USA w Europie i tym podobnych.

W dalszej części opracowania autorzy podejmują temat, związany z konsekwencjami powyborczymi, analizując kwestię wyartykułowanych zarzutów dotyczących sfałszowania wyborów w tzw. stanach wahających się. Raport uwzględnia również analizę przebiegu szturmu na Kapitol i eskalację polityczną związaną z sytuacją w Stanach Zjednoczonych. Twórcy Raportu odnieśli się do konsekwencji politycznych i społecznych nowej rzeczywistości powyborczej prezentując analizę użycia art. II sekcji 4 konstytucji USA stanowiącego o możliwości postawienia w stan oskarżenia (impeachment) i skazania (conviction) każdego urzędnika państwowego (również prezydenta) za „zdradę, przekupstwo lub inne ciężkie przestępstwa albo przewinienia”.

W dokumencie eksperci przedstawili analizę schematu i środków, które zostały powzięte, aby wykluczyć Donalda Trumpa z mediów społecznościowych. Analiza obejmuje również aspekt związany z rolą mediów społecznościowych zarówno w sferze kulturowej, jak też politycznej USA.

Zachęcamy do uważnej lektury Raportu. Jednocześnie przypominamy, że jesteśmy fundacją utrzymującą się wyłącznie z darowizn. Licząc na Państwa zrozumienie, uprzejmie prosimy o wsparcie finansowe działań Reduty Dobrego Imienia.

[ddownload id=”6742″]

Wspieraj Nas!

Przypominamy, że darowizny można przekazać poprzez wpłatę na poniższy numer konta:

Nr konta: 87 1090 1883 0000 0001 2254 5117

Bądź po kliknięciu w poniższy link:

https://rdiplad.org/darowizna

Dotpay

Prosimy o wpłaty z tytułem „Darowizna stała na cele statutowe RDI”

Zapraszamy do obserwowania i polubienia nas:
Tweet
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Tweet
Youtube