Naukowiec komentuje oświadczenie Centrum Badań nad Zagładą Żydów / ciąg dalszy sprawy Jana Grabowskiego

27 czerwiec 2017 | Aktualności

Po publikacji stanowiska naukowców polskich wobec działalności Jana Grabowskiego, w mediach międzynarodowych pojawiły się kolejne komentarze. Już wcześniej informowaliśmy, że w obronie Jana Grabowskiego stanęli: Centrum Badań nad Zagładą Żydów w Warszawie i Gazeta Wyborcza. Także instytut Yad Vashem wystosował do Uniwersytetu w Ottawie list popierający z podpisami 180 humanistów, a media zachodnie w opisywaniu całej sytuacji posłużyły się depeszą Associated Press zredagowaną przez Vanessę Gerę, współpracującą m.in. z Times of Israel.

W związku z tym, ponieważ kierujemy naszą korespondencję do zagranicznego odbiorcy, uzupełniliśmy stanowisko m.in. o wypowiedzi Jana Grabowskiego. Dołączyliśmy także list napisany przez jednego z naszych profesorów, sygnatariusza oświadczenia naukowców RDI, do Centrum Badań nad Zagładą Żydów. Profesor i inżynier odpowiada na zarzuty i komentuje oświadczenie badaczy Holokaustu z Instytutu Filozofii i Socjologii.

Oba dokumenty publikujemy poniżej, także w języku angielskim. Podobnie jak poprzednio, wysłaliśmy je do mediów zagranicznych i agencji prasowych oraz do ośrodków akademickich współpracujących z Janem Grabowskim.

[ddownload id=”1732″ button=”blue” text=”Stanowisko RDI, w obronie polskich naukowców PL”] [ddownload id=”1733″ button=”blue” text=”Stanowisko RDI, w obronie polskich naukowców EN”]

[ddownload id=”1726″ button=”blue” text=”Naukowiec do Centrum Badań nad Zagładą Żydów PL”] [ddownload id=”1727″ button=”blue” text=”Naukowiec do Centrum Badań nad Zagładą Żydów EN”]

Zapraszamy do obserwowania i polubienia nas:
Tweet
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Tweet
Youtube