Nowy numer „Reduty Online” i nowy podcast!

28 marzec 2020 | Aktualności

Jest już nowy numer Magazynu „Reduta Online”. Zachęcamy do lektury! 23 numer „Reduty Online” dostępny jest pod adresem: rdiplad.org/RoL-nr-23

W najnowszym numerze prezentujemy m.in. tekst prezesa RDI Macieja Świrskiego na temat gry strachem ze strony opozycji, wywiad z ks. prof. Dariuszem Kowalczykiem SJ, felietony Romualda Szeremietiewa i Andrzeja Skwarczyńskiego, a także przegląd mediów rosyjskich w dniach 2 luty-15 luty 2020.

W felietonie prezesa Reduty czytamy o grze strachem, jaką uprawiała PO zarówno w przeszłości, jak i obecnie, w czasach epidemii koronawirusa. Jak pisze Maciej Świrski, głównym celem działań PO jest wzniecenie paniki wśród obywateli i skierowanie odruchów nienawiści na rządzących. „Formatowanie medialne ludzi z PiS jako– nieczułych na los zwykłych ludzi– urzędasów, którzy nie potrafią kraju przygotować na atak zabójczej choroby przyda się w dalszej walce politycznej, nawet po przegranych przez Platformę O., czy jak ona się teraz nazywa, wyborach prezydenckich” – konkluduje prezes RDI.

W rozmowie z księdzem profesorem Dariuszem Kowalczykiem SJ podjęty został temat pandemii, czynienia dobra i Eucharystii. W trudnym czasie pandemii koronawirusa rozmawialiśmy m.in. o sytuacji katolików we Włoszech i o tym jak przeżywać swoją wiarę, gdy wierni zostali pozbawieni możliwości uczestniczenia we Mszy świętej.

W swoim felietonie Romuald Szeremietiew zachęca do refleksji nad polskim pojmowaniem wolności, której pragnienie jest cechą dominującą w świadomości narodowej Polaków. Przypominając na przykład XVIII-wieczne warcholstwo, pisze o tym jak współczesna totalna opozycja domaga się na wszelkie sposoby blokowania wszelkim reform w kraju niczym targowiczanie, przy okazji uciekając się do poparcia ze strony zagranicy.

Zachęcamy również do lektury tekstów Andrzeja Skwarczyńskiego przypominającego Akcję „Wieniec” przeprowadzoną 8 października 1942 r. przez AK i do przeglądu mediów rosyjskich, które w lutym atakowały Polskę propagandowo.
____________________

Zapraszamy na kolejny odcinek podcastów, które od niedawna nadajemy. Tym razem gościem prezesa Reduty Macieja Świrskiego jest Kamil Basaj, specjalista od walki z dezinformacją.

Tematem rozmowy Macieja Świrskiego z Kamilem Basajem jest współczesna dezinformacja ze szczególnym uwzględnieniem strony rosyjskiej, której metody niewiele różnią się od sowieckiej.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy dostępnej pod linkiem lub po kliknięciu poniższego obrazka: rdiplad.org/podcast-odc-4

Zapraszamy do obserwowania i polubienia nas:
Tweet
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Tweet
Youtube