Pierwsza rozprawa karna przeciwko Hansowi G.

26 styczeń 2018 | Aktualności

Dziś w Sądzie Rejonowym w Wejherowie odbyła się pierwsza rozprawa karna przeciwko Hansowi G., Niemcowi, właścicielowi firmy Pos System z Pomorza, który znieważał pracowników firmy obraźliwymi słowami typu: „Polacy są idiotami”, „jesteście idiotami”, „pracujcie wy niewolnicy” i słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe, a także groził Natalii Nitek, że zabiłby każdego Polaka. Była to groźba, która wzbudziła uzasadnioną obawę o życie.

Prokuratura postawiła więc oskarżonemu zarzuty z artykułu 216 i 190 kodeksu karnego. Pełnomocnik oskarżyciela stara się o rozszerzenie zarzutów o art. 257 kodeksu karnego, w którym jest zapis o mowie nienawiści ze względu na narodowość.

Mimo wezwania, na rozprawie Hans G. się nie stawił. Jego obrońca zapewnił, że stawi się w dalszym toku postępowania. Odczytane zostały zeznania Hansa G. Zeznawała Natalia Nitek, dodatkowo zostały odczytane jej wcześniejsze zeznania z prokuratury i policji.

Reduta Dobrego Imienia została dopuszczona do procesu jako przedstawiciel społeczny.

Przeciwko Hansowi G. toczy się już sprawa cywilna w Sądzie Okręgowym w Gdańsku z powództwa Natalii Nitek, która oskarża byłego pracodawcę o „mowę nienawiści”.

Następna rozprawa karna odbędzie się 16 lutego.

Zapraszamy do obserwowania i polubienia nas:
Tweet
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Tweet
Youtube