Pilny apel!

20 czerwiec 2024 | Aktualności

Z ogromnym smutkiem i ciężkim sercem piszemy do Państwa, aby podzielić się niezwykle trudną wiadomością. Reduta Dobrego Imienia, organizacja, która przez wiele lat niestrudzenie walczyła o dobre imię Polski i Polaków, stoi w obliczu nieuchronnego zawieszenia działalności.

Mimo naszych wysiłków i wsparcia, jakie otrzymywaliśmy od wielu z Państwa, nasza organizacja znalazła się w sytuacji finansowej, która uniemożliwia dalsze prowadzenie działalności. Spadek dotacji i darowizn w ostatnich miesiącach, w połączeniu z rosnącymi kosztami operacyjnymi sprawił, że nie jesteśmy w stanie kontynuować naszych kluczowych projektów i inicjatyw.

Jednakże nasze zobowiązania długoterminowe skutecznie redukujemy i w lipcu uda nam się je zmniejszyć o 60%, natomiast w sierpniu zmniejszą się łącznie do 80%. Dlatego bardzo liczymy na Państwa dalszą pomoc, gdyż jeśli przetrwamy ten najtrudniejszy okres, to już od września, na niskim poziomie, uda nam się utrzymać Fundację.

Z całego serca dziękujemy też za Państwa wpłaty, które pomagają nam i niosą nadzieję. Odzew, który Państwo nam okazali w tym trudnym czasie, jest bardzo budujący. Dziękujemy zarówno za te małe jak i duże wpłaty. Do tej pory otrzymaliśmy już 18 500 zł i tym samym pozostało nam do zebrania 11 500 zł do końca czerwca. Wierzymy, że będzie to możliwe, dzięki osobom, które wiedzą, że nasza działalność jest niezwykle ważna dla przyszłości naszego kraju.

Przez lata Reduta Dobrego Imienia odgrywała kluczową rolę w obronie prawdy historycznej, przeciwdziałaniu dezinformacji oraz wsparciu ofiar zniesławienia. Nasze interwencje w mediach, kampanie edukacyjne i pomoc prawna były możliwe dzięki Państwa wsparciu. Dziś, patrząc na naszą historię, jesteśmy dumni z osiągnięć, które wspólnie z Państwem udało nam się zrealizować.

Jednakże, z bólem serca musimy przyznać, że bez natychmiastowego i znaczącego wsparcia finansowego nie będziemy w stanie kontynuować naszej misji. Przez ostatnie miesiące podejmowaliśmy wszelkie możliwe kroki, aby znaleźć nowe źródła finansowania, jednak nasze starania nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Spadek dotacji i darowizn, o którym pisaliśmy, przyczynił się do tego stanu rzeczy.

Zwracamy się do Państwa może z ostatnią, gorącą prośbą o pomoc. Każda, nawet najmniejsza wpłata, może pomóc nam przetrwać ten kryzys i dać nadzieję na kontynuowanie naszej misji. Jeśli nie uda się zgromadzić niezbędnych środków, będziemy zmuszeni zakończyć naszą działalność, co oznacza, że głos obrony polskiego dobrego imienia na arenie międzynarodowej ucichnie.

Możliwości wsparcia:

  • Wpłaty jednorazowe: Prosimy o darowizny na nasze konto: PKO Bank Polski, nr konta: 29 1020 1042 0000 8202 0481 3491 z dopiskiem „Darowizna na cele statutowe”.
  • Regularne wsparcie: Zachęcamy do rozważenia regularnych wpłat, które mogą zapewnić stabilność finansową naszej organizacji.

Wpłat można dokonywać także online, bezpośrednio przez naszą stronę, klikając w link: https://rdi.org.pl/zostan-darczynca/

Prosimy również o przekazanie tej wiadomości swojej rodzinie, znajomym, czy też współpracownikom. Każda pomoc, każde wsparcie może uczynić różnicę i pomóc nam przetrwać.

Z głębi serca dziękujemy za wszelką dobroczynność, jaką otrzymaliśmy od Państwa przez te lata. Jesteśmy wdzięczni za zaufanie i współpracę, które pozwoliły nam działać na rzecz Polski i jej dobrego imienia. Mamy nadzieję, że w tych trudnych chwilach nie zostawicie nas Państwo samych.

Zapraszamy do obserwowania i polubienia nas:
Tweet
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Tweet
Youtube