Podcast: Odcinek 25 – Fakty Wydarzenia Opinie z Wodzem Thasunke Witko

28 maj 2020 | Aktualności

Dzisiaj prezentujemy 25 odcinek naszych podcastów, w którym Maciej Świrski i wódz Tȟašúŋke Witkó omawiają wydarzenia ostatniego tygodnia.

Kto niszczy Szumowskiego?

Minister Łukasz Szumowski jest dla znacznej części opinii publicznej i publicystów FWO autorytetem, który wziął na siebie ciężar walki z pandemią i toczy ją z determinacją i powodzeniem. I dlatego zdaniem Macieja Świrskiego stał się celem specjalnej, zaplanowanej i bezwzględnie realizowanej – w stylu sowieckim – operacji niszczenia. Bezpardonowo i metodycznie atakowany, przez „media sprzyjające totalniakom”, słusznie otrzymał zdecydowane wsparcie Jarosława Kaczyńskiego.

Z kolei w opinii Wodza Tȟašúŋke, za atakami na ministra mogą też stać te siły, które straciły finansowo na epidemii, np. te, które nie dostały zamówień. Wódz radzi wszystkim krytykom profesora, by przypomnieli sobie obrazki z Chin, Włoch, które tak elektryzowały cały świat i budziły grozę, także w Polsce. Jednocześnie przyznaje, że nie ma takiej wyobraźni, by w roli walczącego z koronawirusem, umieścić byłego szefa resortu zdrowia Arłukowicza. Zresztą zgodnie, obydwaj komentatorzy pełni są podziwu dla charakteru, siły woli i kultury ministra Szumowskiego.

Kwestia światka profesorskiego, rozpatrywanego także pod kątem kultury, komentowana jest przy okazji wypowiedzi na temat ciągłego rzekomego łamania przez rządzących konstytucji. „ Przybyło nam w Polsce kilka, może kilkanaście milionów konstytucjonalistów” zauważa z przekąsem wódz. Jednak najbardziej oberwało się profesorom Matczakowi i Sadurskiemu. Przy okazji można także posłuchać pochwały zawodu i etosu betoniarza-zbrojarza, bo wykonujący go ludzie muszą być przede wszystkim odpowiedzialni, czym różnią się znakomicie od „najlepszych i najmądrzejszych” profesorów.

Komentatorzy z troską pochylają się także nad kwestią wyborów prezydenckich i zastanawiają się kiedyż wreszcie odbędą się one…

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy dostępnej pod linkiem lub po kliknięciu poniższego obrazka: rdiplad.org/podcast-odc-25

Zapraszamy do obserwowania i polubienia nas:
Tweet
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Tweet
Youtube