Rozprawa przeciwko Hansowi G. – w piątek zeznawali pracownicy spółki i Ewa Stankiewicz

29 kwiecień 2017 | Aktualności

W piątek odbyła się kolejna rozprawa przeciwko Hansowi G., który chciał rozstrzelać Polaków i nazywał siebie hitlerowcem. Naruszał podstawowe zasady dotyczące prawa do wolności od mowy nienawiści (szczególnie od treści faszystowskich, hitlerowskich), prawa do godności, do prawa do bycia niedyskryminowanym z powodu przekonań politycznych i pochodzenia narodowego.
28 kwietnia w Sądzie Okręgowym w Gdańsku zeznawali byli pracownicy spółki, którzy potwierdzili zarzuty związane z mową nienawiści. Zeznania złożyła także Ewa Stankiewicz, dziennikarka TV Republika, która jako pierwsza opublikowała nagranie przedstawione przez Natalię Nitek. Ewa Stankiewicz podkreślała, że w całej historii swego kilkunastoletniego doświadczenia w pracy dziennikarskiej nie spotkała się z takim perfidnym upokarzaniem ludzi i pracowników. Jej zdaniem były to groźby karalne, a osoba ich używająca powinna być odizolowana.

O sprawie szeroko pisaliśmy tutaj:

http://www.anti-defamation.org/aktualnosci/mowa-nienawisci-wobec-polakow-w-zakladzie-pracy-za-tydzien-pierwsza-rozprawa/

Będziemy informować o postępach.

Zapraszamy do obserwowania i polubienia nas:
Tweet
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Tweet
Youtube