Procesy sądowe

Wyroki nieprawomocne

Sprawa żołnierza Armii Krajowej niesłusznie oskarżonego o kolaborowanie z UB

Wyroki prawomocne

Sprawa żołnierza Armii Krajowej niesłusznie oskarżonego o kolaborowanie z UB

Sprawa żołnierza Armii Krajowej niesłusznie oskarżonego o kolaborowanie z UB – wygraliśmy przeproszenie oraz 20.000 zł zadośćuczynienia.

Do RDI zgłosił się Pan Włodzimierz Pajdowski, żołnierz AK , który został pokazany w jednej z lokalnej gazet jako bandyta i zdrajca, mimo, że w aktach IPN figuruje jako osoba pokrzywdzona. Nie mogliśmy tego tak zostawić! Dzięki naszej interwencji łódzkie sądy nakazały przeproszenie i wypłatę 20.000 zł zadośćuczynienia. Obecnie trwa egzekucja roszczeń.

Cześć i chwała bohaterom!

Były żołnierz AK zrehabilitowany przez sąd. 20 tys. zł zadośćuczynienia za oszczerstwa

7 czerwca 2018 roku w Sądzie Okręgowym w Łodzi zakończyła się sprawa wytoczona w obronie Włodzimierza Pajdowskiego, ponad 90-letniego byłego żołnierza Armii Krajowej. Włodzimierz Pajdowski, po wojnie aresztowany przez UB, został w jednym z artykułów przedstawiony fałszywie jako bandyta dokonujący w czasie II wojny światowej i po wojnie napadów rabunkowych, by zostać ostatecznie współpracownikiem SB. W świetle akt IPN okazało się, że wymienione wyżej oskarżenia były nieprawdziwe. Reduta Dobrego Imienia wzięła w obronę Włodzimierza Pajdowskiego i wsparła proces. Powód domagał się przeprosin i 20.000 zł tytułem zadośćuczynienia.

Po przesłuchaniu Powoda, Sąd Okręgowy w Łodzi zasądził przeprosiny i zadośćuczynienie we wnioskowanej kwocie. Sąd podkreślił, że wyrok wynika z niewątpliwego naruszenia dóbr osobistych Pajdowskiego. Sprawę prowadziła Mec. Monika Brzozowska-Pasieka.

Zapraszamy do obserwowania i polubienia nas:
Tweet
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Tweet
Youtube