W rocznicę rzezi wołyńskiej – nowy numer Magazynu „Reduta Online”

11 lipiec 2017 | Aktualności

11 lipca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na obywatelach II RP. W 1944 r. Ukraińcy zaatakowali i wymordowali ludność z blisko 100 polskich miejscowości. Na terenie Wołynia i Galicji Wschodniej w okrutny sposób pozbawili życia ponad 100 tys. Polaków. Pamiętajmy szczególnie dziś o tych tragicznych wydarzeniach.

W nowym numerze magazynu „Reduta Online” znajduje się kilka ciekawych artykułów dotykających m.in. tematu rzezi wołyńskiej.  Szczególne miejsce zajmuje artykuł na temat poety i żołnierza, Zygmunta Jana Rumla, który został zamordowany na Wołyniu. Zachęcamy również do przeczytania wołyńskiej opowieści Zdzisława Koguciuka, krewnego pomordowanych przez UPA na Wołyniu, zasłużonego działacza społecznego, walczącego od lat o godne upamiętnienie ofiar banderowskiego ludobójstwa. Pan Koguciuk za swoją działalność został objęty zakazem wjazdu na Ukrainę.

W lipcu pamiętać również należy o ofiarach Obławy Augustowskiej z 1945 r., dlatego polecamy także tekst Danuty i Zbigniewa Kaszlejów, z Klubu Historycznego im. Armii Krajowej w Augustowie, pt. „Co wiemy i czego nie wiemy o Obławie Augustowskiej z lipca 1945r.”.

Magazyn dostępny jest pod tym adresem: http://www.anti-defamation.org/redutanews/

Zapraszamy do obserwowania i polubienia nas:
Tweet
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Tweet
Youtube