W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego – nowy numer Reduty Online

1 sierpień 2017 | Aktualności

Drodzy Czytelnicy!
1 sierpnia zapraszamy do lektury numeru poświęconego rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Przedstawiamy tekst dr Andrzeja Mazana pt. „Niezwykłe pokolenie”. Niech tegoroczna Godzina W będzie również momentem refleksji nad pokoleniem Powstańców i jego formacją.
Do Powstania Warszawskiego nawiązał, w czasie niedawnej wizyty w Warszawie, prezydent USA – zachęcamy do lektury krótkiego komentarza autorstwa Macieja Świrskiego.
Z przyjemnością przedstawiamy też dwa teksty Jacka Kowalskiego, w których autor, z dwóch odmiennych, choć obu rodzinnych, perspektyw nawiązuje do Powstania Warszawskiego. Są to: komentarz do piosenki „Za Niemen” (z piosenką załączoną do odsłuchania) oraz wspomnienie ze spotkania z Ojcem Pawłowskim, dominikaninem, a wcześniej Powstańcem Warszawskim.
Mamy nadzieję, że zainteresuje też Państwa tekst Michała Boruna na temat asymetryczności relacji polsko-niemieckich widocznej w Mapach Google.

Oprócz informacji o aktualnych działaniach Reduty Dobrego Imienia, w bieżącym numerze znajdą też Państwo kolejny artykuł przygotowany przez Fundację Cultura Memoriae o KL Ravensbrück, tym razem na temat tajnego nauczania w obozie koncentracyjnym.

W aktualnym numerze nie zabraknie również komentarza do spraw bieżących, autorstwa Tȟašúŋke Witkó.
Publikujemy też kolejne Państwa opowieści w ramach akcji #PowiedzmyNiemcomPrawdę, a wśród nich pierwszą część wojennych losów rodziny Murawskich.
W związku z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, po raz pierwszy przygotowaliśmy dla Państwa, dzięki uprzejmości i wielkiemu wkładowi pracy pana Piotra Stankiewicza, wydanie Reduty Online w formacie PDF. Zachęcamy do pobierania i rozpowszechniania wśród znajomych, w formie elektronicznej lub papierowej.

Miłej lektury!
Redakcja „Reduty Online”


[ddownload id=”1804″ style=”button” button=”blue” text=”Pobierz PDF” text-align=center]

Zapraszamy do obserwowania i polubienia nas:
Tweet
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Tweet
Youtube