Wielkie zwycięstwo Reduty! Hans G. uznany przez sąd winnym znieważenia i grożenia śmiercią!

13 grudzień 2019 | Aktualności

Dzisiaj w Sądzie Rejonowym w Wejherowie zapadł wyrok w procesie karnym przeciwko Hansowi G. które to postępowania zainicjowała i wspierała finansowo i prawnie Reduta. Sąd uznał Hansa G. winnym znieważenia i grożenia śmiercią Natalii Nitek-Płażyńskiej! Sąd skazał Hansa G. na 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata! Dodatkowo Hans G. został skazany na grzywnę 20 tys. złotych, a także nawiązkę na rzecz pokrzywdzonych w kwocie około 10 tys. złotych. Ponadto ma zwrócić koszty procesu w przybliżonej kwocie 50 tys. złotych. Przypominamy również, że toczy się jeszcze jedna sprawa. Jest to kolejna sprawa karna, którą wspiera i w której uczestniczy Reduta.

Po ogłoszeniu wyroku Natalia Nitek-Płażyńska napisała: „Wygrałam w sądzie karnym z Niemcem nazistą! Hans G. jest uznany winnym znieważania mnie ze względu na moją narodowość oraz gróźb karalnych. Mówił, m. in., że zabiłby Polaków, udawał, że strzela. Pisałam tu już, że nie pozwolę na znieważanie Nas, dotrzymałam słowa”.

W ocenie sądu działania Hansa G. to przestępstwo z artykułu 216 Kodeksu karnego, par. 1.

Reduta Dobrego Imienia od początku wspierała p. Natalię Nitek-Płażyńską w jej walce z niemiecką, hitlerowską mową nienawiści w stosunku do Polaków, zapewniając pomoc prawną i zastępstwo procesowe.

Przypominamy, że w pomorskiej firmie POS System, Natalia Nitek przez kilka miesięcy była nękana słownie przez jej właściciela Hansa G., który celowo używał zwrotów godzących w dobra osobiste i narodowe pracownicy. Powódka zarządzała projektami w firmie Hansa G. od czerwca 2015 r. do stycznia 2016 r. W rozmowach Hans G. posługiwał się sformułowaniami używanymi przez Niemców w stosunku do Polaków podczas okupacji 1939-1945, także z użyciem terminologii nazistowskiej i nie krył się z nienawiścią wobec Polaków. Hans G. bez skrępowania mówił o Polakach m.in. „shit”, „idiots”, „I hate this idiots”, “idiot Polak”, „suck-ers”, “better is Africa”, “fucking stupid country”, “should I stand them on the wall [pokazuje pozorowane strzelanie] Kill them? I wanted, I want! No problem for me! I would kill every Polak, scheiss egal”, zaś o samej pracownicy mówił „ustawiłbym cię z PiSem w szeregu i rozstrzelał”, „jesteś głupia, bo słuchasz Kaczyńskiego”, „pieprzony pisior (fucking pisior)”, „stuknięta faszystka (crazy fashist)”.

W dniu 11 lutego 2019 r. w Sądzie Okręgowym w Gdańsku zapadł wyrok w procesie cywilnym, według którego sąd nakazał Hansowi G. przeproszenie Natalii Nitek-Płażyńskiej w „Gazecie Polskiej” oraz w Telewizji Republika. Dodatkowo Hans G. został zobowiązany do wpłaty 50 tysięcy złotych na Muzeum Piaśnickie w Wejherowie. W uzasadnieniu wyroku sędzia Piotr Kowalski podkreślił historyczne korzenie uprzedzeń rasowych i wyższości rasowej Niemców, jakie prezentował Hans G. Reduta Dobrego Imienia w tej sprawie mając status interwenienta ubocznego wspomagała p. Natalią Nitek-Płażynską, zapewniając pomoc prawną i finansową.

Sprawa ta potwierdza, że upominanie się o polską godność w stosunku do oszczerców ma sens i dowodzi, że przyjęta przez Redutę procedura oraz wypracowana przez nią w wielu innych procesach linia orzecznicza zaczyna się przebijać w orzecznictwie!

Bardzo dziękujemy za wsparcie, bez Waszej pomocy Reduta nie mogłaby działać!

Zapraszamy do obserwowania i polubienia nas:
Tweet
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Tweet
Youtube