Zmartwychwstanie Pańskie – triumf dobra nad złem, życia nad śmiercią.

14 kwiecień 2022 | Aktualności

Szanowni Państwo,

Wielki Tydzień poprzedzający Niedzielę Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa to okres wspominania najważniejszych dla wiary chrześcijańskiej wydarzeń. Rozpoczyna go Niedziela Palmowa, a kończą nieszpory Wielkiej Niedzieli, które zamykają obchody Triduum Paschalnego. To czas refleksji, przepełniony symboliką wiary chrześcijańskiej – upamiętnieniem tzw. misterium paschalnego Syna Bożego, czyli jego mękę, śmierć oraz zmartwychwstanie. Jezus Chrystus, którego symbolizuje baranek, oddał swoje życie za ludzi i zmartwychwstając, odniósł zwycięstwo dobra na nad złem i życia nad śmiercią.

Z okazji świąt Wielkiej Nocy proszę przyjąć, od całego zespołu Reduty, najszczersze życzenia wszelkiego błogosławieństwa, pomyślności, wytrwałości, poczucia bliskości Boga i bliźniego. Opieki Pańskiej i nadziei, która koi nasze serca i pozwala z ufnością patrzeć w przyszłość.

Niech dzień Zmartwychwstania Pańskiego niosący odrodzenie duchowe, przywróci spokój i umocni naszą wiarę, która daje oparcie i pozwala nam pokonywać trudności. Niech triumf Syna Bożego stanie się drogowskazem na każdy dzień, abyśmy trwali w wierze i postępowali zgodnie ze słowem Bożym. Niech Ojciec w niebie obdarzy świat łaską, aby nastąpił pokój, abyśmy mogli w zdrowiu i radości cieszyć się każdą chwilą.

Bogu cześć i chwałę dajmy, bo zmartwychwstał nasz Zbawiciel, tego świata Odkupiciel.

Alleluja!

Z wyrazami szacunku,
Maciej Świrski 

Zapraszamy do obserwowania i polubienia nas:
Tweet
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Tweet
Youtube