Żywy znak dla Powstania Warszawskiego

29 lipiec 2022 | Aktualności

W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w wydarzeniu – „Żywy znak dla Powstania Warszawskiego” akcji, która łączy pokolenia i różne środowiska. Determinuje nasz szacunek do historii i poświęcenia pokoleń walczących o Ojczyznę oraz potrzebę edukowania i propagowania pamięci historycznej w Polsce oraz poza jej granicami.
Wszystkich chętnych zapraszamy – 1 sierpnia 2022 r. już od godziny 16:00 – na Plac Zamkowy w Warszawie, by utworzyć symbol Polski Walczącej – Kotwicę. W ten sposób razem uczcijmy pamięć tych, którzy przelali krew w imię wolności i miłości do Ojczyzny.
Co rok w godzinie „W” (1 sierpnia 1944 roku o 17 wybuchło Powstanie i tę godzinę określa się kryptonimem „W”- jak Wolność), niezależnie od tego, co robimy i gdzie jesteśmy, zatrzymujemy się – Warszawa – i cała Polska – milknie, na wietrze powiewają biało-czerwone flagi, minutą ciszy oddajemy hołd Powstańcom, wybrzmiewa odśpiewany przez tysiące hymn Polski.
Wyjątkowe obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stały się piękną i wzruszającą tradycją, która manifestuje nasz szacunek i wdzięczność dla Powstańców Warszawskich – bohaterów, którzy stanęli do heroicznej walki nie tylko o Warszawę, ale i o niepodległość całej Rzeczpospolitej.
Te obchody są niepowtarzalne, a przekaz płynący z Polski każdego 1 sierpnia zadziwia świat.
Zbiórka rozpoczyna się od godziny 16:00. Prosimy zgłaszać się do wolontariuszy, którzy będę czekać na Państwa przy kolumnie Zygmunta III Wazy na Placu Zamkowym w Warszawie.
Zapraszamy do obserwowania i polubienia nas:
Tweet
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Tweet
Youtube