Apel RDI – potrzebne wsparcie w procesie przeciwko Facebookowi!

19 październik 2017 | Aktualności

Potrzebujemy kolejnego wsparcia przy działaniach przeciwko nierównemu traktowaniu użytkowników przez Facebooka.

Prosimy o wysyłanie do nas na adres kontakt@reduta-dobrego-imienia.pl informacji, że Facebook zablokował lub usunął Państwa strony internetowe, grupy i profile. Będziemy wdzięczni jeśli opiszą Państwo całą sytuację, podadzą nazwę usuniętej strony lub grupy oraz jeśli dołączą Państwo printscreany oraz adresy URL na potwierdzenie sytuacji (jeśli Państwo mają takie pliki). Jeśli nie, prosimy o przesłanie oświadczeń z własnoręcznym podpisem, że założyli Państwo grupę/profil na Facebooku, który został usunięty bez Państwa zgody.

Szczególnie istotne dla sprawy są opisy sytuacji z roku 2016, które miały miejsce przy okazji blokowania wydarzeń związanych z Marszem Niepodległości. Będziemy także wdzięczni za opisy nowych sytuacji, pozwoli nam to bowiem uzasadnić, że wydarzenia z 2016 r. nie były jednorazowymi przypadkami, a  Facebook w dalszym ciągu stosuje nieuzasadnione praktyki.

Jednocześnie informujemy, że Państwa wiadomości mogą stać się dowodem w sprawie sądowej.

W treści maila należy dopisać następującą formułę:

Ja, ________ (imię i nazwisko) zgadzam się na dołączenie do sprawy sądowej przeciwko Facebook, jako dowodów plików, zawartych w poniższym mailu, dotyczących usuwania treści z mojego profilu ____________(nazwa profilu) w dniu _________ . Imię i nazwisko

Prosimy o podzielenie się tą informacją z innymi!

Zapraszamy do obserwowania i polubienia nas:
Tweet
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Tweet
Youtube