Gmina Tuszów Narodowy przeciwko Bartowi Staszewskiemu

23 maj 2022 | Aktualności

Dziś  – 23.05.2022 r. odbyła się już kolejna rozprawa z pozwu Gminy Tuszów Narodowy przeciwko Bartowi Staszewskiemu autorowi kłamliwej akcji „Strefy wolne od LGBT”, Reduta Dobrego Imienia wspiera prawnie gminę w jej walce o sprawiedliwość i dobre imię.

Na dzisiejszej rozprawie stawiło się 4 świadków w tym m.in. były rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar. Świadkowie wnioskowani przez pozwanego Barta Staszewskiego utrzymywali, że sytuacja osób LGBT jest bardzo zła i pogorszyła się wskutek wydawania uchwał lub stanowisk samorządów. Żaden jednak ze świadków nie znał żadnego przypadku, by osoba LGBT była dyskryminowana wskutek tych stanowisk, nikt nie spotkał się z żadną formą dyskryminacji – np. odmowy dostępu do usług, świadczeń zdrowotnych lub innych nielegalnych, lub złośliwych działań skierowanych w stronę osób LGBT.

Następna rozprawa została zaplanowana na dzień 19.09.2022 r.

Proces z pozwu Gminy Tuszów Narodowy przeciwko Bartowi Staszewski rozpoczął się 08.03.2021 r. w Sądzie Okręgowym w Tarnobrzegu. W pozwie Tuszów Narodowy żąda od Barta Staszewskiego przeprosin oraz zamieszczenia sprostowania we wszystkich mediach, w których ukazała się informacja jakoby Tuszów Narodowy był „strefą wolną od LGBT”.

Więcej informacji dotyczących sprawy pod linkiem: 

https://rdiplad.org/tuszow-narodowy-przeciwko-bartowi-staszewskiemu

Zapraszamy do obserwowania i polubienia nas:
Tweet
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Tweet
Youtube