Naszą misją jest dbałość o prawdę historyczną.

31 styczeń 2024 | Aktualności, interwencje

Szanowni Państwo,

serdecznie dziękujemy za Państwa zaangażowanie oraz reakcję na nasz apel z dnia 28.01.2024 roku, dotyczący konieczności przeciwdziałania „kłamstwu oświęcimskiemu”, której dopuściła się szefowa Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen.

Zamieszczenie na oficjalnym profilu, filmu z nazwiskami ofiar Holocaustu oraz wskazanie współczesnych państw jako miejsc ich zagłady, gdzie znajdowały się niemieckie nazistowskie obozy śmierci, było bardzo nieodpowiednie i wymagało natychmiastowej reakcji. Jako Fundacja Reduta Dobrego Imienia, naszym priorytetem jest zwalczanie takich oszczerczych wypowiedzi, dlatego zwróciliśmy się do Państwa z prośbą o wsparcie w przekazywaniu licznych protestów, mających na celu sprostowanie tych nieprawdziwych informacji. Państwa zaangażowanie było ogromne, za co serdecznie dziękujemy. To również dzięki Państwa reakcji udało się szybko sprostować niewłaściwą retorykę, zastępując oszczerczy film prawdziwymi faktami.

Nasza działalność skupia się na obronie prawdy dotyczącej Polski i Polaków, dlatego szczególnie dbamy o poprawność terminologii, zwłaszcza w kontekście niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych i śmierci. Staramy się nie tylko prostować błędne określenia, takie jak „polski obóz Auschwitz”, ale również przeciwdziałać ich publikacji w mediach. W bieżącym roku, podobnie jak w poprzednich latach, wysłaliśmy informacje do redakcji i dziennikarzy z całego świata, zwracając uwagę na poprawne nazewnictwo niemieckich obozów, takich jak Auschwitz-Birkenau, podkreślając, że używanie sformułowań typu „polski obóz” jest „kłamstwem oświęcimskim” i tym samym jest niezgodne z prawdą historyczną. Tegoroczne doświadczenia umocniły nas w przekonaniu, że w kolejnych latach taką samą prewencyjną korespondencję musimy kierować również do polityków zagranicznych, by opisane powyżej sytuacje nie miały już miejsca.

Niestety, pomimo naszych wysiłków, Komisja Europejska w publikowanym materiale unikała prawdy, nie wspominając o kontekście okupacji terytoriów przez nazistowskie Niemcy. Brak tego kontekstu sprawił, że odpowiedzialność za niemieckie zbrodnie została błędnie przypisana narodom i państwom okupowanym. Nie godzimy się na taką retorykę i tłumaczenie błędną interpretacją. Dlatego też należy konsekwentnie podkreślać „kłamstwa oświęcimskie” i wymagać ich sprostowania, co zostało skutecznie zrealizowane w ostatnią niedzielę.

Szanowni Państwo,

raz jeszcze dziękujemy za Państwa wsparcie i zaangażowanie w naszą misję obrony prawdy. Chcielibyśmy podkreślić, że każda kwota dotacji jest niezmiernie ważna i ceniona, umożliwiając nam kontynuację działań związanych z obroną dobra Polski i Polaków oraz walką z manipulacją i dezinformacją. Zachęcamy również do odwiedzenia naszej strony internetowej www.rdi.org.pl, gdzie znajdą Państwo aktualne informacje dotyczące naszej działalności.

Zaangażowanie społeczności bliskiej Reducie  jest kluczowe dla kontynuacji naszej misji, dlatego gorąco zachęcamy do wsparcia naszych działań oraz do aktywnego udziału w naszej działalności. Prosimy również o przesyłanie pomysłów dotyczących pozyskiwania środków finansowych oraz sugestii na działania, które moglibyśmy podjąć, aby pomimo ograniczonych zasobów kontynuować naszą misję.

Obecna sytuacja Reduty Dobrego Imienia jest niezwykle trudna i niepokojąca. Spadek wpływów z darowizn w ostatnich miesiącach 2023 roku oraz konieczność podjęcia działań oszczędnościowych rzeczywiście stawiają Naszą działalność w obliczu realnego zagrożenia wstrzymania funkcjonowania.

Podjęcie decyzji o rezygnacji z nowych projektów na rzecz priorytetowych zadań jest zrozumiałe w obliczu ograniczonych zasobów finansowych. Jednocześnie doceniamy Waszą pomoc, która daje nam determinację i wytrwałość w dążeniu do przetrwania Reduty w obliczu tych trudności.

Państwa wsparcie, skierowane w naszą stronę, daje nam siłę do przezwyciężania wszelkich trudności i nadzieję, że uda się znaleźć rozwiązanie również tym razem. Wierzymy, że siła i zaangażowanie Waszej społeczności oraz solidarność osób, które doceniają naszą misję, mogą być kluczowe w pokonaniu obecnego kryzysu finansowego.

Mamy nadzieję, że uda się nam przezwyciężyć obecną sytuację i kontynuować naszą niezwykle ważną misję obrony prawdy i walki z manipulacją oraz dezinformacją. Dlatego dziękujemy za Państwa zaangażowanie, ale potrzebujemy dalszego wsparcia. Razem mamy szansę przeciwdziałać manipulacji i dezinformacji oraz chronić dobrego imienia Polski i Polaków.

Zachęcamy również do polecenia Reduty swoim bliskim, przyjaciołom oraz znajomym, którzy podobnie jak Państwo, mają Polskę w sercu, są wrażliwi na jej dobro i pragną chronić dobrego imienia Rzeczypospolitej i Narodu Polskiego.

Podkreślamy, jak zawsze, że każda kwota dotacji stanowi rzeczywistą i nieocenioną pomoc. Wierzymy w siłę dobroci i zaangażowania społeczności, której troska o Polskę i Polaków, wyrażana jest także poprzez wsparcie misji Reduty. Żywimy nadzieję, że dzięki Państwa pomocy, Reduta będzie mogła kontynuować, z dalszymi sukcesami, swoją działalność.

 

Zapraszamy do obserwowania i polubienia nas:
Tweet
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Tweet
Youtube