Przekłamania historyczne

28 styczeń 2024 | Aktualności

Dziś o 9.36 na swoim oficjalnym profilu szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen umieściła filmik, którego trudno nie uznać za kłamstwo oświęcimskie.

Niemiecka szefowa instytucji unijnej z okazji Dnia Pamięci o Holocauscie przypomina w filmie historię wybranych ofiar Zagłady, jednak jako ich miejsce śmierci podaje nazwy współczesnych państwa na terenie, których znajdowała się niemiecka-nazistowska machina zagłady. Wielokrotnie wymienionym jako jedno z miejsc zagłady żydów jest obóz „Auschwitz – Poland”. W filmiku nie został podany kontekst okupacji i kontrolowania ziem polskich jak i innych państw europejskich przez nazistowskie Niemcy.

 Uznajemy za przekraczający wszelkie granice skandal fakt przypisywania przez przedstawicielkę narodu sprawców odpowiedzialności za niemieckie zbrodnie narodom i państwom okupowanym.

Link: https://twitter.com/vonderleyen/status/1751162270510375034

W związku z zaistniała sytuację prosimy Państwa o pomoc w wysyłaniu listów protestacyjnych w formularzu zamieszczonym na stronie Przewodniczącej Komisji Europejskiej:

Ursula von der Leyen

ec.europa.eu

Proponowana treść protestu:

Madame,

 In your recent video commemorating the victims of the Holocaust, you made significant historical distortions, informing about the deaths of victims in Lithuania, Poland, Ukraine and Austria without providing the information that these territories were under the occupation of Nazi Germany. I treat this situation as an attempt to whitewash history of Nazi Germany bordering on the Auschwitz lie. It is a scandal that you, as a representative of Germany, do not fully inform about the history of the extermination organized and carried out by the German Nazi Third Reich. Victims of extermination camps were not murdered in Lithuania or Poland, but in areas under the control or occupation of Nazi Germany.

I expect you to offer an official apology for this conscious or not conscious attempt to omit the historical perpetrators of the extermination of the Jews, for which the then German State, which was the Third Reich, bears full responsibility.

Szanowna Pani,

W Pani niedawnym filmie upamiętniającym ofiary Holocaustu dopuściła się Pani znacznych przekłamań historycznych, informując o śmierci ofiar na Litwie, w Polsce, Ukrainie, Austrii bez podawania informacji, że terytoria te znajdowały się pod okupacją nazistowskich Niemiec. Traktuję tą sytuację jako próbę wybielenia historii nazistowskich Niemiec na granicy z kłamstwem oświęcimskim. Skandalem jest, że to właśnie Pani jako przedstawicielka Niemiec nie informuje o historii zagłady zorganizowanej i przeprowadzonej przez niemiecką nazistowską III Rzeszę w sposób pełny. Ofiary obozów zagłady nie były mordowana na terenie Litwy czy Polski, a na terenach znajdujących się pod kontrolą bądź okupacją nazistowskich Niemiec.

Oczekuję od Pani oficjalnych przeprosić za tą świadomą bądź nie próbę pominięcia historycznych sprawców zagłady żydów za, którą pełną odpowiedzialność ponosi ówczesne Państwo niemieckie, którym była III Rzesza.

Zapraszamy do obserwowania i polubienia nas:
Tweet
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Tweet
Youtube