Pierwsza rozprawa w głośnej sprawie przeciwko Bartowi Staszewskiemu

5 marzec 2021 | Aktualności

W POLSCE NIE MA STREF WOLNYCH OD LGBT!

W dniu 08.03.2021r. w Sądzie Okręgowym w Tarnobrzegu odbędzie się pierwsza rozprawa w głośniej sprawie z pozwu Gminy Tuszów przeciwko Bartowi Staszewskiemu, twórcy dezinformacyjnej akcji o „strefach wolnych od LGBT” w Polsce. Reduta Dobrego Imienia stanęła w obronie gminy i aby przeciwdziałać rozpowszechnianiu nieprawdziwych informacji godzących w dobre imię jej mieszkańców jak i całej Polski.

Jak, już informowaliśmy Bart Staszewski jest twórcą akcji dezinformacyjnej, polegającej na rozwieszaniu fałszywych znaków drogowych z napisem „Strefa wolna od LGBT” pod autentycznymi znakami drogowymi z nazwami miejscowości, których władze samorządowe przyjęły deklaracje prorodzinne. Zorganizowana i przeprowadzona przez Barta Staszewskiego akcja wpływa niekorzystnie na wizerunek gmin i jej mieszkańców, bowiem wskazuje na dyskryminację jakiejś grupy z uwagi na jej preferencje seksualne.

Jedną w gmin, która stała się ofiarą akcji dezinformacyjnej Barta Staszewskiego jest gmina Tuszów Narodowy.

Należy przypomnieć także, że Sąd Okręgowy w Rzeszowie nakazał Bartowi Staszewskiemu umieszczenie na swoich stronach www i profilu na Facebooku informacji, że toczy się przeciwko niemu postępowanie sądowe z pozwu Gminy Niebylec (którą wspiera Reduta). Bart Staszewski w swoich wypowiedziach w mediach społecznościowych początkowo zaprzeczał temu, że otrzymał taki nakaz, potem zamieścił informację z błędem, a po kolejnym ponagleniu z naszej strony zamieścił poprawną treść informacji. Tak więc nie ma mowy o jego „wygranej” gdy kilka miesięcy temu chwalił się, gdy ten sam Sąd Okręgowy w Rzeszowie odrzucił nasz wniosek o zabezpieczenie. Jak się okazuje, strategia Reduty uporczywego dążenia do celu jest skuteczna.

Przypomnijmy:

Radni Gminy Tuszów Narodowy przyjęli w dniu 29 marca 2019 roku Stanowisko Rady Gminy Tuszów Narodowy w sprawie powstrzymania ideologii LGBT”, w którym wyrażają przywiązanie do tradycyjnych wartości oraz wolę wychowywania dzieci zgodnie z wolą rodziców, bez wpływów politycznej poprawności. Władze gminy Tuszów zdecydowanie podkreślają, że przy przyjętym stanowisku, nie ma mowy o jakichkolwiek przejawach dyskryminacji kogokolwiek, ani też wykluczania kogoś ze społeczności.

W dniu 29 lipca 2020 roku Bart Staszewski zamieścił na swoich profilach w mediach społecznościowych zdjęcie znaku drogowego z nazwą miejscowości Tuszów Narodowy z umieszczoną pod nim tabliczką do złudzenia przypominającą znaki urzędowe z wielojęzycznym napisem „Strefa wolna od LGBT”. Zdjęcie takie ukazało się też na stronie prowadzonej przez Staszewskiego lgbtfreezones.pl

Publikacja zdjęcia odbiła się szerokim echem w Internecie i mediach tradycyjnych.

„Do gminy zaczęły napływać wszystkimi kanałami informacyjnymi słowa potępienia, pytania jak możemy dyskryminować ludzi, dlaczego jesteśmy rasistami itd. Było mnóstwo nienawistnych maili, telefonów, nie tylko wyrażających potępienie za to, że rzekomo jesteśmy „strefą wolną od LGBT”, ale także wprost z nienawiścią skierowaną w stosunku do mnie, władz i mieszkańców gminy”. – informował Wójt Gminy Tuszów Narodowy – Andrzej Głaz.

W pozwie wspieranym przez Redutę Dobrego Imienia gmina Tuszów Narodowy żąda od Barta Staszewskiego przeprosin oraz zamieszczenia sprostowania we wszystkich mediach, w których ukazała się informacja jakoby Tuszów Narodowy był „strefą wolną od LGBT”.

Szalenie ważną kwestią związaną z akcją prowadzoną przez Barta Staszewskiego jest to, że ta kłamliwa akcja polegająca na zamieszczeniu tabliczek z napisem „LGBT Free Zone” to dowód na to, jak prosto można rozpowszechnić materiały dezinformacyjne, które w następstwie są przyjmowane przez odbiorców jako stan faktyczny. Zdecydowana większość odbiorców nie zada sobie trudu by sprawdzić, czy przedstawione informację są prawdziwe.

Z góry wierzą, że istnieją „Strefy wolne od LGBT”. Ponadto mieszkańcy takich krajów jak Francja, Anglia czy Belgia widząc tabliczkę z napisem „Strefa wolna od LGBT” kojarzą ją z kolonialnymi doświadczeniami tych krajów, czy jak w przypadku USA – z segregacją rasową. Akcja Staszewskiego przedstawia po prostu Polskę jako kraj apartheidu, na co nie ma i nie może być zgody.

W Polsce nie ma żadnych „Stref wolnych od LGBT”, a upominanie się o prawdę na drodze sądowej przez zniesławione samorządy jest drogą wprawdzie żmudną, ale dającą możliwość przeciwdziałania szerzonym przez Barta Staszewskiego fałszywym informacjom, uderzającym w dobre imię gmin.

Pokładamy nadzieje, że rozstrzygnięcie postępowania sądowego będzie korzystne dla Gminy Tuszów Narodowy.

RDI udziela pomocy prawnej również inny polskim samorządom na terenie, których Bart Staszewski, przeprowadził swoje „akcje”. Należą do nich Gmina Zakrzówek oraz Gmina Niebylec.

Jak, informowaliśmy w lutym br. Sąd Okręgowy w Rzeszowie wydał postanowienie i uznał, że Gminie Niebylec przysługuje zabezpieczenie i nakazał na czas trwania procesu o naruszenie dóbr osobistych pozwanemu Bartoszowi Staszewskiemu umieszczenia na jego stronach internetowych oraz na Facebooku, Twitterze  oraz Instagramie stosownego oświadczenia. Zgodnie z postanowieniem sądowym oświadczenie ma być tak opublikowane, by osoba wchodząca na ww. strony internetowe od razu je widziała.

Po dłuższym czasie doczekaliśmy się wykonania przez Barta Staszewskiego postanowienia sądu. Na ww. stronach oraz w social mediach twórca dezinformacyjnej akcji „Strefy wolne od LGBT” zamieścił wskazane przez sąd oświadczenie.

Szanowni Państwo, Przyjaciele i Sympatycy Reduty Dobrego Imienia!

Istniejemy wyłącznie dzięki Państwa wsparciu i datkom finansowym. Bardzo serdecznie za to dziękuję i uprzejmie przypominam i informuję, że rozpoczęliśmy akcję: „Pani Filomena walczy o prawdę i dobre imię swojej rodziny”. Serdecznie proszę o włączenie się w nią  i o popularyzowanie tej formy regularnego wspierania naszych przedsięwzięć, także wśród Państwa przyjaciół, krewnych i znajomych.

Z wyrazami szacunku
Maciej Świrski

PANI FILOMENA WALCZY O PRAWDĘ I DOBRE IMIĘ SWOJEJ RODZINY.

Chcesz pomóc Babci Filomenie i innym? Wspieraj regularnie Redutę Dobrego Imienia.

Wspiera nas już 1023 osoby. Aby działać na pełna skalę musi być nas co najmniej 4 000.

Darowizny mogą Państwo przekazać poprzez wpłatę na poniższy numer konta:

Nr konta: 87 1090 1883 0000 0001 2254 5117

Bądź po kliknięciu w poniższy link:

https://rdiplad.org/darowizna

Prosimy o wpłaty z tytułem „Darowizna stała na cele statutowe RDI

Zapraszamy do obserwowania i polubienia nas:
Tweet
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Tweet
Youtube