RUSZYŁ PROCES PRZECIWKO BARTOWI STASZEWSKIEMU!

8 marzec 2021 | Aktualności

Za nami pierwsza rozprawa w procesie przeciwko twórcy dezinformacyjnej akcji „Strefy wolne od LGBT”

Podczas dzisiejszej (08.03.21r.) rozprawy w Sądzie Okręgowym w Tarnobrzegu odbyło się posiedzenie przygotowawcze w trybie niejawnym z udziałem stron.

Podczas posiedzenia (pozwany Bart Staszewski był nieobecny) sąd wyznaczył pełnomocnikom stron 21 dni na wskazanie osoby mediatora w sprawie. Jeśli ten nie zostanie przez strony przedstawiony sąd go wyznaczy. W przypadku braku porozumienia z udziałem mediatora zostanie podjęte postępowanie sądowe.

Przypomnijmy:

Jak informowaliśmy, Bart Staszewski jest twórcą akcji dezinformacyjnej, polegającej na rozwieszaniu fałszywych znaków drogowych z napisem „Strefa wolna od LGBT” pod autentycznymi znakami drogowymi z nazwami miejscowości, których władze samorządowe przyjęły deklaracje prorodzinne. Zorganizowana i przeprowadzona przez Barta Staszewskiego akcja wpływa niekorzystnie na wizerunek gmin i jej mieszkańców, bowiem wskazuje na dyskryminację jakiejś grupy z uwagi na jej preferencje seksualne.

Gmina Tuszów Narodowy, której radni przyjęli w dniu 29 marca 2019 roku „Stanowisko Rady Gminy Tuszów Narodowy w sprawie powstrzymania ideologii LGBT”, w którym wyrażają przywiązanie do tradycyjnych wartości oraz wolę wychowywania dzieci zgodnie z wolą rodziców, bez wpływów politycznej poprawności. Władze Gminy Tuszów zdecydowanie podkreślają, że przy przyjętym stanowisku, nie ma mowy o jakichkolwiek przejawach dyskryminacji kogokolwiek, ani też wykluczania kogoś ze społeczności.

W dniu 29 lipca 2020 roku Bart Staszewski zamieścił na swoich profilach w mediach społecznościowych zdjęcie znaku drogowego z nazwą miejscowości Tuszów Narodowy z umieszczoną pod nim tabliczką do złudzenia przypominającą znaki urzędowe z wielojęzycznym napisem „Strefa wolna od LGBT”. Zdjęcie takie ukazało się też na stronie prowadzonej przez Staszewskiego lgbtfreezones.pl

Publikacja zdjęcia odbiła się szerokim echem w Internecie i mediach tradycyjnych.

Do gminy Tuszów Narodowy napływały słowa potępienia, pytania, dlaczego gmina dyskryminuje ludzi itp. Z relacji Wójta gminy Tuszów Narodowy wiemy, że gmina otrzymała mnóstwo nienawistnych maili i telefonów związanych z tą sprawą. Nienawistne wiadomości były również skierowane wprost do władz i mieszkańców gminy.

W pozwie wspieranym przez Redutę Dobrego Imienia gmina Tuszów Narodowy żąda od Barta Staszewskiego przeprosin oraz zamieszczenia sprostowania we wszystkich mediach, w których ukazała się informacja jakoby Tuszów Narodowy był „strefą wolną od LGBT”.

Reduta Dobrego Imienia wspiera Tuszów Narodowy organizacyjnie i prawnie w tej sprawie przeciwko Bartowi Staszewskiemu.

Do Reduty cały czas zgłaszają się gminy i inne jednostki organizacyjne zniesławione przez Barta Staszewskiego.

Szanowni Państwo, Przyjaciele i Sympatycy Reduty Dobrego Imienia!

Istniejemy wyłącznie dzięki Państwa wsparciu i datkom finansowym. Bardzo serdecznie za to dziękuję i uprzejmie przypominam i informuję, że rozpoczęliśmy akcję: „Pani Filomena walczy o prawdę i dobre imię swojej rodziny”. Serdecznie proszę o włączenie się w nią i o popularyzowanie tej formy regularnego wspierania naszych przedsięwzięć, także wśród Państwa przyjaciół, krewnych i znajomych.

Z wyrazami szacunku
Maciej Świrski

PANI FILOMENA WALCZY O PRAWDĘ I DOBRE IMIĘ SWOJEJ RODZINY.

Chcesz pomóc Babci Filomenie i innym? Wspieraj regularnie Redutę Dobrego Imienia.
Wspiera nas już 1055 osób. Aby działać na pełna skalę musi być nas co najmniej 4 000.

Darowizny mogą Państwo przekazać poprzez wpłatę na poniższy numer konta:
Nr konta: 87 1090 1883 0000 0001 2254 5117

Bądź po kliknięciu w poniższy link:

https://rdiplad.org/darowizna

Prosimy o wpłaty z tytułem „Darowizna stała na cele statutowe RDI

Zapraszamy do obserwowania i polubienia nas:
Tweet
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Tweet
Youtube