Podcast nr 20: Czy Zjednoczona Prawica przetrwa? Fakty Wydarzenia Opinie z Wodzem Thasunke Witko

6 maj 2020 | Aktualności

Prezentujemy kolejny odcinek naszych podcastów. W cyklu Fakty Wydarzenia Opinie Maciej Świrski i wódz Tȟašúŋke Witkó komentują wydarzenia ostatniego tygodnia. Czy Zjednoczona Prawica przetrwa? Maciej Świrski i jego stały gość odczuwają niepokój, ale są dobrej myśli.

No cóż, w chwili kiedy piszemy te słowa, atmosfera gęstnieje coraz bardziej. Wszyscy stawiają sobie po raz kolejny pytanie, co będzie dalej? I ten nastrój, wyczekiwania na nieuchronne, udziela się także komentatorom, nawet wtedy, gdy mówią o czymś, na pozór odległym, duch Gowina unosi się nie tylko nad tą rozmową, ale nad Polską…

Komentując wydarzenia tygodnia, Maciej Świrski i wódz Tȟašúŋke Witkó zwracają uwagę na bardzo dobre wystąpienie Prezydenta Andrzeja Dudy na konwencji, który w skondensowanej formie przypomniał niewątpliwe sukcesy rządzących. Obydwaj dziennikarze przyznają, że o niektórych ważnych osiagnięciach Prawicy, po prostu zapomnieli. Atak na głowę państwa z powodu wymienienia zakupionego przez Polskę amerykańskiego uzbrojenia, budzi w nich żałość i potwierdza kierunek obranej drogi: „trzeba się zbroić!”.

Ewidentną kompromitację Onetu, w sprawie rzekomego ustąpienia Prezydenta, publicyści raczej są skłonni uznać za efekt celowego przecieku, niż zwykłą chęć manipulacji. Niemniej, wpadka ta, świetnie pokazuje poziom dziennikarstwa w Polsce.

Obydwaj komentatorzy deklarują wolę wzięcia udziału w wyborach, bez względu na ich formę.

Wódz upatruje w płaczącym Szymonie brak męskości i słabość, co kompletnie przekreśla go w ubieganiu się o urząd, bo prezydent musi być twardy, by sprostać ekstremalnym doświadczeniom, np. wojennym. Natomiast szef Reduty, dopatruje się w tym celowej zagrywki, skierowanej do konkretnego odbiorcy, czyli pokolenia urodzonego po 89 r.

Oberwało się także Władkowi „z gumy” Kamyszowi, który jest idealnym produktem swojego peeselu: za stołek pójdzie w koalicję z każdym.

Wstrząs u obydwu panów spowodował widok działacza LGBT, ostentacyjnie palącego polską flagę. Widzą w tym chęć wywołania agresji w internecie przeciwko temu środowisku. Niemniej jest to sprawa dla prokuratury.

Maciej Świrski i Tȟašúŋke Witkó wierzą, że dobra zmiana będzie kontynuowana.

I tego się trzymajmy. Będzie dobrze!

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy dostępnej pod linkiem lub po kliknięciu poniższego obrazka: rdiplad.org/podcast-odc-20

Zapraszamy do obserwowania i polubienia nas:
Tweet
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Tweet
Youtube