PORTA – Poradnik Reduty Tarcza Antykryzysowa + nowy podcast!

3 kwiecień 2020 | Aktualności

3 kwietnia 2020 r. powstała PORTA, czyli Poradnik Reduty Tarcza Antykryzysowa (rdiplad.org/poradnik) utworzony przez Redutę Dobrego Imienia i prawników z kancelarii Pasieka, Derlikowski, Brzozowska i Partnerzy. To praktyczne kompendium wiedzy prawnej dla przedsiębiorców, pracowników i pracodawców w czasach wirusa. Codziennie przekazywane będą Państwu niezbędne informacje prawne, w oparciu o zapisy tarczy antykryzysowej, kodeksu cywilnego, prawa pracy i kodeksu spółek handlowych.

W krótkich artykułach, dostępnych na stronie RDI, tłumaczone będą zasady funkcjonowania w nowej rzeczywistości. Tym samym przedsiębiorcy i pracownicy otrzymują profesjonalne narzędzie wspierające ich działalność. Na pytania, które można przesyłać poprzez formularz dostępny na stronie rdiplad.org/tarcza odpowiedzą prawnicy.

Prezes Reduty Dobrego Imienia Maciej Świrski deklaruje, że udzielanie wiarygodnych informacji prawnych pracownikom i pracodawcom, jest niezwykle ważne i stanowi pomoc konkretnym firmom borykającym się ze skutkami recesji. Jak wyjaśnia założyciel Reduty: „Wielokrotnie prosiliśmy to środowisko o pomoc i wielokrotnie ją otrzymywaliśmy. Teraz jest czas solidarności i wsparcia”. Pytany o nazwę nowego kompendium tłumaczy, że porta to po Łacinie przejście, drzwi i tym samym poradnik ma umożliwić przejście do normalności, być szeroko otwartymi drzwiami dla zagrożonego biznesu. Poradnik Reduty Tarcza Antykryzysowa udziela informacji prawnych bezpłatnie.
____________________

Zapraszamy na ósmy odcinek naszych podcastów. Tym razem gościem Prezesa Reduty Macieja Świrskiego był Aleksander Wierzejski, absolwent SGH, University of Minnesota i Uniwersytetu Warszawskiego, znany dziennikarz Radia WNET i Telewizji Republika, specjalizujący się m.in. w gospodarce epoki odkryć kosmicznych.

W najnowszym podcaście rozmówcy wprost prześcigali się w opisywaniu najnowszych technologii i wynalazków, oczywiście w służbie człowieka zagrożonego niewidocznym wirusem.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy dostępnej pod linkiem lub po kliknięciu poniższego obrazka: rdiplad.org/podcast-odc-8

Zapraszamy do obserwowania i polubienia nas:
Tweet
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Tweet
Youtube