Podcast nr 10: Indiańsko-Wojskowy Przegląd Polityczny. Wódz Thasunko Witko nadaje znowu!

6 kwiecień 2020 | Aktualności

Zapraszamy do wysłuchania najnowszego podcastu, w którym Prezes Reduty Maciej Świrski rozmawia z Wodzem Thasunko Witko, oficerem Wojska Polskiego w stanie spoczynku, publicystą, który debiutował na łamach magazynu „Reduta Online”.

Świst pocisku z granatnika przeciwpancernego, tylko o sekundę poprzedził grad kul z broni maszynowej, które zabębniły o pancerz polskiego transportera. To było dokładnie szesnaście lat temu. O godz. 0.20, dnia 5 kwietnia 2004 roku, dla młodego kapitana, dowódcy jednego z pododdziałów Wojska Polskiego, zaczęła się niezapomniana noc w Karbali.

Dziś, rozmówca Macieja Świrskiego pytany o strach, szczerze odpowiada, że w jego przypadku to tylko ból brzucha i szczękościsk. Amerykanie? OK, ale zaskorupiali w procedurach. A poza tym, 48-letni oficer Wojska Polskiego w stanie spoczynku, widzewiak, a teraz mieszkaniec Krakowa, komandos i publicysta m.in. wypomina roztrwonienie przez SLD kapitału ludzkiego w armii, zwraca uwagę na niebezpieczne narzucanie narracji młodemu pokoleniu przez środowiska lewacko-liberalne. Wódz Thasunko Witko ma także wskazanie dla pseudowolnościowych „żurnalistów”, by założyli kitle i poszli popracować do szpitali.

Ma rację Maciej Świrski, nie tylko przyznając się do znajomości z Thasunko Witko (prawdziwe imię i nazwisko znane Redakcji), ale podkreślając, że to w magazynie „Reduta Online” miał Wódz Oglalów swoją premierę publicystyczną.

Rada Wodza dla Polaków: mimo genu wolności, siedźmy w domu i słuchajmy Szumowskiego!

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy dostępnej pod linkiem lub po kliknięciu poniższego obrazka: rdiplad.org/podcast-odc-10

Zapraszamy do obserwowania i polubienia nas:
Tweet
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Tweet
Youtube