Wielki Piątek i 10. rocznica katastrofy smoleńskiej

10 kwiecień 2020 | Aktualności

Dzisiaj szczególny dzień – Wielki Piątek. Z tej okazji w naszym podcaście rozmowa z Jackiem Kowalskim o Misterium Męki Pańskiej i wszystkie pieśni z tego Misterium w Górze Kalwarii.

Zapraszamy do wysłuchania i do zadumy w ten wyjątkowy dzień. Pieśni te pomogą nam przeżyć Wieki Piątek i Drogę Krzyżową. Rozmawiamy o tym, jak powstały te pieśni, jak wygląda połączenie tradycji i nowoczesności w wierze polskiej. Dyskutujemy również o naszej polskiej współczesności naznaczonej także – cierpieniem.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy dostępnej pod linkiem lub po kliknięciu poniższego obrazka: rdiplad.org/podcast-odc-12


__________________

Dziś obchodzimy 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej. 10 kwietnia 2010 roku w pobliżu lotniska Smoleńsk-Siewiernyj rozbił się wojskowy samolot Tupolew. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński z małżonką Marią.

Polska delegacja udawała się do Katynia na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. O godz. 8.41 samolot rozbił się i zginęli wszyscy znajdujący się na pokładzie, w tym 89 członków delegacji i 7 osób załogi Tu-154M.

Cześć Ich Pamięci!

__________________

Przypominamy o odcinku 11 naszych podcastów, w którym Prezes Reduty Maciej Świrski rozmawiał z p. Tomaszem Luterkiem – rzeczoznawcą sądowym. Oprócz rozmowy na temat orzeczenia TSUE, polecamy podcast jako pierwszy odcinek „thrillera sądowego”, czyli sprawy dotyczącej książki „Dalej jest noc”, której redaktorami są prof. Jan Grabowski i prof. Barabara Engelking.

Odcinki dotyczące procesy z autorami książki będziemy publikować co kilka dni, tak aby Słuchacze byli na bieżąco.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy dostępnej pod linkiem lub po kliknięciu poniższego obrazka: rdiplad.org/podcast-odc-11

Zapraszamy do obserwowania i polubienia nas:
Tweet
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Tweet
Youtube