RAPORTY I ANALIZY RDI: MILITARNA PRESJA ROSJI PRZY GRANICY Z UKRAINĄ

19 kwiecień 2021 | Aktualności, Raporty i Analizy

NAJNOWSZY RAPORT REDUTY DOBREGO IMIENIA

MILITARNA PRESJA ROSJI PRZY GRANICY Z UKRAINĄ

 

 

 

Szanowni Państwo!

Dział Dokumentacji i Analiz Reduty Dobrego Imienia przygotował Raport „MILITARNA PRESJA ROSJI PRZY GRANICY Z UKRAINĄ”. Opracowanie dotyczy sytuacji  w rejonie Donbasu i Krymu, gdzie ma miejsce koncentracja wojsk rosyjskich. Ukraińskie źródła mówią o co najmniej 40 tys. żołnierzy rosyjskich zgrupowanych w regionie. Narastanie presji militarnej na Ukrainę zbiega się w czasie z represjami względem Polaków na Białorusi i zaostrzeniem antypolskiej retoryki w rosyjskich mediach. Po ogłoszeniu przez Polskę wydalenia 3 rosyjskich dyplomatów, Rosja ogłosiła o wydaleniu 5 polskich dyplomatów z Rosji.

Największa od 2014 roku koncentracja wojsk rosyjskich na wschodzie jest uważnie obserwowana przez USA i pozostałe państwa NATO.

W związku z zaostrzającą się sytuacją na wschodzie autorzy Raportu postanowili  przyjrzeć się trzem aspektom:

  1. Działaniom skierowanym przeciwko obywatelom, w tym Polakom, na Białorusi
  2. Sytuacji w Donbasie i ruchach wojsk rosyjskich przy wschodniej granicy Ukrainy
  3. Zaostrzeniu propagandy antypolskiej w rosyjskich mediach

Raport jest wielowątkowy, autorzy opracowania przedstawili analizę zaostrzających się na wschodzie wydarzeń, które mają przełożenie również na bezpieczeństwo Polski i stosunki bilateralne z Białorusią i Rosją. Przedstawione w opracowaniu wnioski koncentrują się na wielowątkowości przeanalizowanej sytuacji, która z każdym dniem może się dynamicznie zmieniać. 

Zachęcamy do uważnej lektury Raportu. Jednocześnie przypominamy, że jesteśmy fundacją utrzymującą się wyłącznie z datków i darowizn. Licząc na Państwa zrozumienie, uprzejmie prosimy o wsparcie finansowe działań Reduty Dobrego Imienia.

 

[ddownload id=”6696″]

 

 

Zapraszamy do obserwowania i polubienia nas:
Tweet
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Tweet
Youtube