Reduta pracuje normalnie

16 marzec 2020 | Aktualności

W momencie, w którym się znaleźliśmy (czyli stan zagrożenia epidemią) i Polska walczy z wirusem COVID19, okazuje się, że internet zasypany jest fake newsami mającymi wywołać panikę i strach. Wiele z tych fałszywych informacji wygląda wprost na dywersję dezinformacyjną mającą na celu podważenie dyscypliny społecznej, tak, aby spanikowani ludzie działali w imię hasła „ratuj się kto może”, a w konsekwencji utrudnienie zahamowania przez polską służbę zdrowia ilości zachorowań.

Prezes Reduty Dobrego Imienia zdecydował o podjęciu monitoringu tego rodzaju fake newsów, tak aby mieć wiedzę na temat ich pochodzenia, autorów, rezonatorów oraz sposobów i dróg rozprzestrzeniania. Z tego też względu uruchomiony zostanie w najbliższym czasie specjalny formularz na stronie WWW Reduty do zgłaszania przez naszych Wolontariuszy.

Obok własnych systemów informatycznych (Dragon i Rycerz) które służą do monitoringu internetu w sprawie zniesławień takich jak „polskie obozy koncentracyjne” niezbędna jest współpraca naszych wolontariuszy, którzy nadsyłają informacje – teraz prosimy o skorzystanie z tego serwisu – i nadsyłanie dostrzeżonych fake newsów.

Prosimy śledzić nasze komunikaty newsletterowe i media społecznościowe: Facebook, Twitter i Youtube.

Prezes Reduty w sobotę 14 marca opublikował wezwanie do wolontariuszy i sympatyków Reduty, które publikujemy poniżej:

Zapraszamy do obserwowania i polubienia nas:
Tweet
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Tweet
Youtube