Wniosek RDI do Marszałek Sejmu o ukaranie posłanek na Sejm Scheuring-Wielgus i Zielińskiej

10 sierpień 2020 | Aktualności

Warszawa, dnia 10.08.2020 r

Informacja Prasowa

Reduta Dobrego Imienia domaga się ukarania parlamentarzystek SLD oraz KO za używanie skandalicznego słownictwa na działania polskiej Policji, która stojąc na straży prawa przywracała porządek na Krakowskim Przedmieściu w czasie burd wywołanych przez środowiska LGBT.

Reduta Dobrego Imienia zwróciła się do Marszałek Sejmu Pani Elżbiety Witek z listownym apelem o ukaranie dwóch polskich parlamentarzystek Joanny Scheuring – Wielgus oraz Urszuli Zielińskiej. Obie posłanki na Sejm RP w mediach społecznościowych opisały działania Polskiej Policji, która przywracała porządek na Krakowskim Przedmieściu w czasie burd wywołanych przez środowiska LGBT, używając słowa „łapanka”.

Z oburzeniem przeczytałem komentarze obu parlamentarzystek, które z premedytacją użyły określenia „łapanka” na działania Policji. Intencja tego typu działań jest bardzo klarowana. Chodzi o to, aby zrównać w świadomości ludzi działania Policji stającej na straży prawa i porządku z działaniami niemieckiego okupanta. Na takie skandaliczne działania nie ma zgody. Policja działała zgodnie z prawem, zaprowadzała porządek w czasie burdy wywołanej przez agresywnych działaczy LGBT. Użycie przez obie posłanki słowa „łapanka” na działania Policji mające miejsce ostatnio Warszawie, w której niemiecki okupant w latach 1939  – 1944 organizował łapanki, aby pochwyconych ludzi rozstrzeliwać w egzekucjach lub wywozić do niemieckich obozów zagłady jest skandalem i brakiem szacunku dla ofiar niemieckich zbrodni. Jest także zniesławieniem polskiej Policji i jej Funkcjonariuszy– powiedział Maciej Świrski Prezes Fundacji Reduta Dobrego Imienia.

Reduta Dobrego Imienia wnosi do Marszałek Sejmu Elżbiety Witek o skierowanie sprawy poseł Joanny Scheuring – Wielgus oraz Urszuli Zielińskiej do Komisji Etyki celem ich ukarania za skandaliczne zachowanie.

Fundacja Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga przeciw Zniesławieniom
ul.Chmielna 11 lok. 8
00-021 Warszawa
www.rdi.org.pl
e-mail: kontakt@reduta-dobrego-imienia.pl

Zapraszamy do obserwowania i polubienia nas:
Tweet
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Tweet
Youtube