Wspieramy redaktor Cyntię Harasim w jej pozwie przeciwko Marcie Lempart i Klementynie Suchanow

25 styczeń 2021 | Aktualności

Warszawa, 25.01.2021 r.

Reduta Dobrego Imienia wspiera redaktor Cyntię Harasim w jej pozwie przeciwko Marcie Lempart i Klementynie Suchanow, aktywistkom tzw. Strajku Kobiet, o naruszenie dóbr osobistych.

W dniu 24 listopada 2020 roku w Warszawie Marta Lempart i Klementyna Suchanow zorganizowały konferencję prasową w związku z organizowanymi przez nie manifestacjami w ramach tzw. Strajku Kobiet. Redaktor Cyntia Harasim, dziennikarka Gazety Polskiej, podczas wypełniania obowiązków służbowych wraz z innymi dziennikarzami nie została wpuszczona na tę konferencję. W trakcie zdarzenia, stojąc przed drzwiami prowadzącymi na konferencję, redaktor Harasim doznała naruszenia jej nietykalności osobistej, fizycznych uszkodzeń ciała w efekcie czego konieczne stało się leczenie powódki. Równocześnie, Pani Cyntia Harasim i pozostali dziennikarze zostali wyzwani przez p. Klementynę Suchanow z tzw. Strajku Kobiet od „psów” – czym naruszono również dobre imię dziennikarki.

Pani Cyntii Harasim uniemożliwiono pełnienie zadań dziennikarskich, a naruszenie dóbr osobistych spowodowało, że Reduta Dobrego Imienia postanowiła wesprzeć dziennikarkę.

Redaktor Cyntia Harasim domaga się od pozwanych publicznych przeprosin i odszkodowania w wysokości 22.000,00 złotych tytułem odszkodowania za zwrot kosztów leczenia. Dodatkowo, red. Harasim domaga się zasądzenia od pozwanych Marty Lempart i Klementyny Suchanow kwoty 30.000,00 złotych na cel społeczny.

Reduta Dobrego Imienia wspiera polską obywatelkę, której dobra osobiste zostały naruszone.

Kontakt:
Maciej Świrski
kontakt@reduta-dobrego-imienia.pl
tel. +48 570 226 122

Zapraszamy do obserwowania i polubienia nas:
Tweet
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Tweet
Youtube