Wzór pozwu przeciwko Guyowi Verhofstadtowi

22 listopad 2017 | Aktualności

Zgodnie z obietnicą, publikujemy formularz pozwu do indywidualnego składania w sądzie przeciwko Guyowi Verhofstadtowi.

Każdy zainteresowany, powinien wypełnić ten dokument i złożyć do Sądu Okręgowego w swoim miejscu zamieszkania. Uwaga, w przypadku złożenia pozwu pobierana jest opłata 600 zł.

pozew_Guy_Verhofstadt_WZÓR

Przygotowujemy jeszcze wniosek o uchylenie immunitetu. Jak tylko będzie gotowy opublikujemy na naszej stronie.

Jeśli ktoś z Państwa będzie składał wniosek do pozwu na naszym formularzu prosimy o kontakt, w miarę możliwości postaramy się pomóc także później przy redagowaniu wniosku o uchylenie immunitetu.

 

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania:

1. Nie ma pozwów zbiorowych w sprawach o naruszenie dóbr, każdy musi złożyć pozew osobiście i każdego obowiązuje kwota 600 zł. Osoba słabiej uposażona może zwrócić się o zwolnienie z kosztów. Poniższe dokumenty należy dołączyć do pozwu:

2. Osoby mające dwa obywatelstwa, a mieszkające za granicą, co do zasady nie mogą składać pozwu w Polsce.
3. W świetle doktryny i praktyki naszych prawników koniecznym jest wykazanie tzw. Legitymacji czynnej, co oznacza, że skoro obrażeni byli uczestnicy marszu, to oni mają najlepszą legitymację czynną do występowania w sprawie.
4. Pozew należy złożyć do Sądu Okręgowego w miejscu zamieszkania.
5. Można dodać do pozwu wniosek o odszkodowanie, ale kwota odszkodowania podwyższa wpis sądowy. Do 600 zł opłaty stałej, trzeba wówczas dołożyć 5 % wartości sporu.
6. Załącznik do pozwu – transkrypcja przemówienia Guya Verhofstadta w europarlamencie

7. Należy posiadać materiał potwierdzający udział w Marszu. Może to być film z wydarzenia, zdjęcia, zdjęcia na własnym aparacie lub telefonie. Ważne jest udowodnienie, że się było na Marszu. Taką dokumentację należy dołączyć do pozwu.

Zapraszamy do obserwowania i polubienia nas:
Tweet
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Tweet
Youtube