Za nami kolejna rozprawa karna przeciwko Hansowi G.

16 marzec 2018 | Aktualności

W rozprawie karnej, która odbyła się 16 marca br. przed Sądem w Wejherowie zeznawali byli pracownicy POS System, którzy podobnie jak Natalia Nitek, mają status pokrzywdzonych.

Zdaniem jednej z zeznających, oskarżony nie tylko mówił źle o Polakach do swoich pracowników, ale nie przestawał wypowiadać się w taki sposób także wtedy, kiedy w firmie były obecne osoby z zewnątrz, czyli klienci lub kontrahenci. Dzisiejsze zeznania potwierdzają tezę Reduty Dobrego Imienia o możliwości zakwalifikowania działania oskarżonego Hansa G. jako popełnienie czynu z art. 257 kk tj. publiczne znieważanie osób, z uwagi na ich narodowość.

Reduta Dobrego Imienia od początku procesu przeciwko Hansowi G. podkreślała konieczność zmiany kwalifikacji prawnej czynu. Z takim wnioskiem zwróciła się do sądu mec. Monika Brzozowska – Pasieka. Sąd rozpatrzy ten wniosek na końcowym etapie procesu.

Kolejna rozprawa karna odbędzie się 6 kwietnia. Z kolei 23 kwietnia w Sądzie Okręgowym w Gdańsku odbędzie się kolejna rozprawa cywilna, na której przesłuchani będą świadkowie, którzy obecnie pracują w firmie.

Reduta Dobrego Imienia jako przedstawiciel społeczny, w obu sprawach ma status interwenienta ubocznego.

Zapraszamy do obserwowania i polubienia nas:
Tweet
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Tweet
Youtube