Za nami kolejna rozprawa przeciwko Hansowi G., który mówił o rozstrzeliwaniu Polaków

17 styczeń 2018 | Aktualności

Wczoraj w Sądzie Rejonowym w Gdańsku odbyła się kolejna rozprawa przeciwko Hansowi G., właścicielowi firmy Pos System, który jest oskarżony o używanie mowy nienawiści wobec Polaków. Według zeznań pracowników firmy najgorsze jest samo upublicznienie nagrania z zapisem słów niemieckiego pracodawcy, gdzie mówi: „jestem hitlerowcem i nienawidzę Polaków”, a nie jego treść.

Podczas wczorajszej rozprawy pracownicy spółki Pos Systems, którą kieruje Hans G. opowiadali o tym, że bardziej obraża ich to co zrobiła Natalia Nitek upubliczniając nagrania niż ich treść. Przypomnijmy, że na nagraniu padają słowa m.in. „shit”, „idiots”, „I hate this idiots”, „idiot Polak”, „suckers”, „better is Africa”, „fucking stupid country”, „should I stand them on the wall [pokazuje pozorowane strzelanie] Kill them? I wanted, I want! No problem for me! I would kill every Polak, scheiss egal”, zaś o samej pracownicy mówił „ustawiłbym cię z PiSem w szeregu i rozstrzelał”, „jesteś głupia, bo słuchasz Kaczyńskiego”, „pieprzony pisior (fucking pisior)”, „stuknięta faszystka (crazy fashist)”.

Zdaniem jednej z pracownic nagranie powstało, bo ktoś chciał zdyskredytować i oczernić Hansa G. Jej zdaniem mowa o możliwości rozstrzelania Polaków nie jest dyskredytująca.

Przypomnijmy, że prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciwko Hansowi G. Prokurator oskarża go o popełnienie dwóch rodzajów przestępstw. Jeden z czynów dotyczy groźby karalnej tj. sformułowanie wypowiedzi „zabiłbym każdego Polaka”, która to groźba zbudziła uzasadnioną obawę, że zostanie spełniona. Pozostałe pięć przestępstw dotyczy znieważenia słowami: „pracujcie wy niewolnicy”, „gówniane polaczki”, „Polacy są idiotami”, „mam dość tych idiotów”, „małpa to Polak, a najwyższe stadium rozwoju to Niemiec”.

Pozew przeciwko Hansowi G. (Niemcowi) złożyła Natalia Nitek, pracownica jego firmy. Przez kilka miesięcy była nękana słownie przez jej właściciela, który celowo używał zwrotów godzących w dobra osobiste i narodowe pracownicy. W rozmowach posługiwał się sformułowaniami używanymi przez Niemców w stosunku do Polaków podczas okupacji 1939-1945, także z użyciem terminologii nazistowskiej i nie krył się z nienawiścią wobec Polaków.

Reduta Dobrego Imienia aktywnie uczestniczy w procesie.

Zapraszamy do obserwowania i polubienia nas:
Tweet
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Tweet
Youtube