„Żywy Znak dla Powstania Warszawskiego” – upamiętnijmy bohaterów walki o Polskę!

31 lipiec 2023 | Aktualności

1 sierpnia 1944 r., rozpoczęło się powstanie – zryw polskich patriotów – przeciwko niemieckiemu okupantowi. Powstanie Warszawskie było przepełnione heroiczną walką osamotnionych, którzy stanęli naprzeciw niemieckiej armii.

W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego –  1 sierpnia o godzinie 17:00, cała Warszawa – i wraz z nią cała Polska – oddaje hołd Powstańcom. Ta godzina jest określana jako „Godzina W” – symboliczne „W” oznaczające Wolność. W tym ważnym momencie niezależnie od tego, co robimy i gdzie się znajdujemy, stajemy i w milczeniu upamiętniamy bohaterów walki o Polskę.

Co roku 1 sierpnia o godzinie 17:00 na Placu Zamkowym w Warszawie odbywa się wydarzenie o nazwie „Żywy Znak dla Powstania Warszawskiego”. Setki ludzi gromadzi się na placu, tworząc wspólnie Żywy Znak – Kotwicę. Jest to symboliczne wydarzenie, które ma na celu oddanie hołdu Powstańcom i uczczenie ich niezłomnego ducha walki o niepodległości.

https://youtu.be/i4OU79cm5G4

Reduta Dobrego Imienia jest współorganizatorem akcji, dlatego też serdecznie zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, które łączy pokolenia i różne środowiska społeczne. Przez uczestnictwo w „Żywym Znaku dla Powstania Warszawskiego” wyrażamy nasz szacunek dla historii i poświęcenia pokoleń, które walczyły o Ojczyznę. To także okazja do edukacji i propagowania pamięci historycznej zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami.

Zapraszamy 1 sierpnia 2023 r. od godziny 16:00 na Plac Zamkowy (przy Kolumnie Zygmunta), zbierzmy się razem, by utworzyć symbol Polski Walczącej, w ten sposób uczcimy pamięć o tych, którzy przelali krew w imię wolności i miłości do Ojczyzny. To wyjątkowa okazja, aby wyrazić naszą wdzięczność i szacunek dla Powstańców Warszawskich oraz przypomnieć sobie o ich bohaterstwie i ofierze dla naszej wolności.

Serdeczne podziękowania kierujemy do naszych Darczyńców. Dzięki okazanemu przez Państwa wsparciu mogliśmy zakupić prawie 500 przypinek z logo „Żywego Znaku”. Ta symboliczna pamiątka zostanie przekazana uczestnikom wydarzenia „Żywy Znak dla Powstania Warszawskiego”.

Niech rocznica Powstania Warszawskiego stanowi moment refleksji i inspiracji dla kolejnych pokoleń, abyśmy nigdy nie zapomnieli o tym ważnym wydarzeniu w historii Polski.

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

Zapraszamy do obserwowania i polubienia nas:
Tweet
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Tweet
Youtube