CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM – „ŻYWY ZNAK DLA POWSTANIA WARSZAWSKIEGO”

30 lipiec 2021 | Aktualności, Strażnik Pamięci

W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego o Godzinie „W” (1 sierpnia 1944 roku o 17  wybuchło Powstanie i tę  godzinę określa się kryptonimem „W”- jak Wolność), niezależnie od tego co robimy i gdzie jesteśmy, Warszawa – i cała Polska – milknie, na wietrze powiewają biało-czerwone flagi, minutą ciszy oddajemy hołd Powstańcom, wybrzmiewa odśpiewany przez tysiące hymn Polski.

Te obchody są niepowtarzalne, a przekaz płynący z Polski każdego 1 sierpnia zadziwia świat.

Co roku 1 sierpnia o godzinie 17:00 na Placu Zamkowym w Warszawie organizowane jest wydarzenie „Żywy Znak dla Powstania Warszawskiego”, podczas którego rzesza ludzi zbiera się na Placu tworząc wspólnie Żywy Znak – Kotwicę. W ten sposób oddając hołd walczącym o niepodległość Powstańcom Warszawskim.

Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w wydarzeniu – „Żywy znak dla Powstania Warszawskiego” , który łączy pokolenia i różne środowiska. Determinuje nasz szacunek do historii i poświęcenia pokoleń walczących o Ojczyznę oraz potrzebę edukowania i propagowania pamięci historycznej w Polsce oraz poza jej granicami.

1 sierpnia 2021 roku o godzinie 16:55 zbierzmy się już po raz VII, by utworzyć symbol Polski Walczącej. Uczcijmy pamięć tych, którzy przelali krew w imię wolności i miłości do Ojczyzny.

W zeszłym roku – 1 sierpnia  o godz. 17 powstał  „Żywy Znak”,  jakże inny od poprzednich, choć na Placu Zamkowym zgromadziło się wiele osób, to w ustawieniu znaku mogła wziąć udział określona liczba wolontariuszy, którzy wcześniej zgłosili się do organizatorów. Było to podyktowane obowiązującymi przepisami związanymi z pandemią. Wolontariusze zaopatrzeni w maseczki ochronne i ustawieni w odpowiednich odległościach stworzyli „Żywy Znak”, oddając hołd Powstańcom Warszawskim.

„Żywy Znak”  2020 r. żołnierze NATO

„Żywy Znak” 2020 r. wolontariusze

Relacja z 2020 r.

Zapraszamy do obserwowania i polubienia nas:
Tweet
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Tweet
Youtube