Gmina Tuszów Narodowy walczy o sprawiedliwość!

21 luty 2022 | Aktualności


Dziś (21.02.22 r.) obyła się rozprawa przygotowawcza w procesie z pozwu Gminy Tuszów Narodowy przeciwko Bartowi Staszewskiemu. Bart Staszewski jest autorem akcji „Strefy wolne od LGBT”. Na dzisiejszym przygotowawczym posiedzeniu sądu został opracowany plan postępowania sądowego.

Reduta Dobrego Imienia od początku wspiera Gminę Tuszów Narodowy w jej walce o sprawiedliwość. Wspieramy również gminy Zakrzówek i Niebylec, które wniosły do sądu pozwy przeciwko Bartowi Staszewskiemu. 

Proces z pozwu Gminy Tuszów Narodowy przeciwko Bartowi Staszewski rozpoczął się 08.03.2021 r w Sądzie Okręgowym w Tarnobrzegu, przygotowawcze posiedzenie sądu odbyło się w trybie niejawnym z udziałem stron. Podczas posiedzenia (pozwany Bart Staszewski był nieobecny) sąd wyznaczył pełnomocnikom stron 21 dni na wskazanie osoby mediatora.

Przypomnijmy:

Bart Staszewski jest twórcą akcji, polegającej na rozwieszaniu fałszywych znaków drogowych z napisem „Strefa wolna od LGBT” pod autentycznymi znakami drogowymi z nazwami miejscowości, których władze samorządowe przyjęły deklaracje prorodzinne. Zorganizowana i przeprowadzona przez Barta Staszewskiego akcja wpływa niekorzystnie na wizerunek gmin i jej mieszkańców, bowiem wskazuje na dyskryminację jakiejś grupy z uwagi na jej preferencje seksualne.

Gmina Tuszów Narodowy, której radni przyjęli w dniu 29 marca 2019 roku „Stanowisko Rady Gminy Tuszów Narodowy w sprawie powstrzymania ideologii LGBT”, w którym wyrażają przywiązanie do tradycyjnych wartości oraz wolę wychowywania dzieci zgodnie z wolą rodziców, bez wpływów politycznej poprawności. Władze Gminy Tuszów zdecydowanie podkreślają, że przy przyjętym stanowisku, nie ma mowy o jakichkolwiek przejawach dyskryminacji kogokolwiek, ani też wykluczania kogoś ze społeczności.

W dniu 29 lipca 2020 roku Bart Staszewski zamieścił na swoich profilach w mediach społecznościowych zdjęcie znaku drogowego z nazwą miejscowości Tuszów Narodowy z umieszczoną pod nim tabliczką do złudzenia przypominającą znaki urzędowe z wielojęzycznym napisem „Strefa wolna od LGBT”. Zdjęcie takie ukazało się też na stronie prowadzonej przez Staszewskiego lgbtfreezones.pl

W pozwie wspieranym przez Redutę Dobrego Imienia gmina Tuszów Narodowy żąda od Barta Staszewskiego przeprosin oraz zamieszczenia sprostowania we wszystkich mediach, w których ukazała się informacja jakoby Tuszów Narodowy był „strefą wolną od LGBT”.

Jesteśmy pełni nadziei, że rozstrzygnięcie w tej sprawie będzie korzystne zarówno dla władz gminy, jak i również dla jej mieszkańców. Na ostateczny wynik sprawy będziemy musieli jeszcze poczekać, niemniej jednak wierzymy, że sprawiedliwość zatriumfuje, a krzywdy wyrządzone mieszkańcom gminy zostaną choć w części wynagrodzone.

O dalszym przebiegu postępowania będziemy Państwa informować.

 

Zapraszamy do obserwowania i polubienia nas:
Tweet
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Tweet
Youtube