Reduta Dobrego Imienia

Publikacje i Raporty

Raport RDI „Reakcja USA wobec inwazji Rosji na Ukrainę”

9 listopada 2022 | Raporty

Dział Analiz i Dokumentacji Reduty Dobrego Imienia przygotował najnowszy Raport pt. „Reakcja Stanów Zjednoczonych Ameryki wobec inwazji Rosji na Ukrainę”. Opracowany przez nasz zespół specjalistów Raport ma przybliżyć Państwu proces kształtowania się decyzji, które podjęły Stany Zjednoczone na rzecz Ukrainy. Jak w każdym demokratycznym kraju stanowiska przedstawicieli opozycyjnych partii były różne, niemniej jednak zostało wypracowane porozumienie, które ujawnia się w pomocy, jaką USA okazuje Ukrainie.
W pierwszej części Raportu zostały zaprezentowane m.in. kluczowe głosowania, jakie miały miejsce w Kongresie USA, które świadczyły o wyłonieniu się ponadpartyjnego konsensusu w sprawie pomocy Ukrainie. W dalszej części Raportu przedstawiamy analizę dotyczącą opozycyjnego porozumienia wobec pomocy Ukrainie i osłabiania Rosji w Kongresie USA, zawarte w tej części informacje mają na celu przybliżyć działania podejmowane przez przedstawicieli Kongresu USA, takie jak projekty ustaw, decyzje obu partii, zawarte porozumienia.
Raport omawiający działania podjęte przez Stany Zjednoczone zawiera również analizę stanowiska nieformalnego przywódcy Partii Republikańskiej – Donalda Trumpa, który jako były prezydent, jest liczącym się głosem wewnętrznej polityki USA. Wart wspomnienia jest fakt, że od samego początku wojny Donald Trump wskazywał, że gdyby to on był prezydentem, to do rosyjskiej inwazji w ogóle by nie doszło. Stanowisko Donalda Trampa sprzed i po ataku Rosji na Ukrainę oraz jego wypowiedzi dotyczące Rosji, jaki i również działań obecnego rządu USA zostały szeroko omówione w Raporcie.
W kolejnej części Raportu przedstawiamy stanowisko Teda Cruza w stosunku do pomocy Ukrainie. Senator Ted Cruz uważany jest za polityka należącego do establishmentu Partii Republikańskiej i silnie wspierającego pomoc dla Ukrainy, a jednocześnie konsekwentnie krytykującego działania administracji Bidena w obszarze polityki wewnętrznej.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z treścią najnowszego Raportu.

Nasza publikacja jest dostępna w formacie PDF (do lektury na ekranach komputerów lub do wydrukowania) oraz w formatach na smartfony lub kindle (.epub i .mobi).

Aby pobrać najnowszy Raport RDI, należy kliknąć wybrany przycisk.

Dofinansowano ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego – edycja 2022 Wolność po polsku.

Zapraszamy do obserwowania i polubienia nas:
Tweet
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Tweet
Youtube