Po rozprawie – Tuszów Narodowy przeciwko Bartowi Staszewskiemu

19 wrzesień 2022 | Aktualności

Warszawa, 19.09.2022 r.

Informacja Prasowa Reduty Dobrego Imienia

Kolejna rozprawa w sprawie z pozwu Gminy Tuszów Narodowy przeciwko Bartowi Staszewskiemu.

Sąd zdecydował o powołaniu biegłego w zakresie stwierdzenie czy istnieje ideologia LGBT i jakie są jej główne założenia.

Dziś – 19.09.2022 r. w Sądzie Okręgowym w Tarnobrzegu odbyła się już kolejna rozprawa z pozwu Gminy Tuszów Narodowy przeciwko Bartowi Staszewskiemu autorowi kłamliwej akcji „Strefy wolne od LGBT”, Reduta Dobrego Imienia wspiera prawnie gminę w jej walce o sprawiedliwość i dobre imię.

Dzisiaj swoje stanowisko prezentował m.in. świadek Waldemar Krysiak. Świadek ten przedstawił całkowicie inne spojrzenie na sprawy społeczności LGBT w Polsce. Świadek zeznawał prawie godzinę, opowiadając swoje doświadczenia jako osoby ze społeczności LGBT. Świadek stwierdził, że jako osoba otwarcie wskazująca swoją orientację nie doświadczył żadnej dyskryminacji czy prześladowania w Polsce, a jedyne przykre doświadczenie miał w Niemczech, gdzie spotkała go niebezpieczna sytuacja w związku z jego orientacją. Świadek przedstawiał również ogólne założenia tzw. “ideologii LGBT”. Zeznania świadka były tak sugestywne, że sąd zdecydował o powołaniu biegłego w zakresie stwierdzenie czy istnieje ideologia LGBT i jakie są jej główne założenia.

Przypominamy:

Ostatnie posiedzenie sądu w tej sprawie odbyło się 25 maja br. Na rozprawie zostało przesłuchanych czterech świadków w tym m.in. były rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar. Świadkowie wnioskowani przez pozwanego Barta Staszewskiego utrzymywali, że sytuacja osób LGBT jest bardzo zła i pogorszyła się wskutek wydawania uchwał lub stanowisk samorządów. Żaden jednak ze świadków nie znał żadnego przypadku, by osoba LGBT była dyskryminowana wskutek tych stanowisk, nikt nie spotkał się z żadną formą dyskryminacji – np. odmowy dostępu do usług, świadczeń zdrowotnych lub innych nielegalnych, lub złośliwych działań skierowanych w stronę osób LGBT.

Proces z pozwu Gminy Tuszów Narodowy przeciwko Bartowi Staszewskiemu rozpoczął się 08.03.2021 r. W pozwie Tuszów Narodowy żąda od Barta Staszewskiego przeprosin oraz zamieszczenia sprostowania we wszystkich mediach, w których ukazała się informacja jakoby Tuszów Narodowy był „strefą wolną od LGBT”.

Gmina Tuszów Narodowy, której radni przyjęli w dniu 29 marca 2019 roku „Stanowisko Rady Gminy Tuszów Narodowy w sprawie powstrzymania ideologii LGBT”, w którym wyrażają przywiązanie do tradycyjnych wartości oraz wolę wychowywania dzieci zgodnie z wolą rodziców, bez wpływów politycznej poprawności. Władze Gminy Tuszów zdecydowanie podkreślają, że przy przyjętym stanowisku, nie ma mowy o jakichkolwiek przejawach dyskryminacji kogokolwiek, ani też wykluczania kogoś ze społeczności.

W dniu 29 lipca 2020 roku Bart Staszewski zamieścił na swoich profilach w mediach społecznościowych zdjęcie znaku drogowego z nazwą miejscowości Tuszów Narodowy z umieszczoną pod nim tabliczką do złudzenia przypominającą znaki urzędowe z wielojęzycznym napisem „Strefa wolna od LGBT”. Zdjęcie takie ukazało się też na stronie prowadzonej przez Staszewskiego lgbtfreezones.pl

Działania Barta Staszewskiego, który jest twórcą kłamliwej akcji „Strefa wolna od LGBT”, wpłynęły na postrzeganie gmin nie tylko w Polsce, ale także w Europie i na świecie. Zdjęcie z fałszywymi tabliczkami Bart Staszewski publikował na swojej stronie internetowej, w mediach społecznościowych, ponadto intensywnie informował o swojej akcji w różnych innych mediach, to spowodowało, że przekaz o gminach, ale także o Polsce, był zmanipulowany i nieprawdziwy.

“W niniejszej sprawie chodzi o dobre imię gminy. Świadkowie, którzy się w tej sprawie dotychczas wypowiedzieli, zwracają uwagę, że tablice “Strefa wolna od LGBT” napisana w kilku językach wpłynęła na postrzeganie gminy i miała swój realny oddźwięk w Polsce i za granicą. Były też nawiązaniem do historycznych tablic z czasów II wojny światowej. Dlatego gmina, w której postawiono takie tablice, poczuła się obrażona” – mówi Mec. Monika Brzozowska – Pasieka, pełnomocnik Gminy Tuszów Narodowy

Należy wspomnieć, że sprawa trafiła pod dyskusję w UE. O ile analiza przygotowana przez przedstawicieli Unii Europejskiej nie wykazała żądnych naruszeń, nie potwierdziła występowania rzekomych „Stref wolnych od LGBT” w Polsce, o tyle wpłynęła niekorzystnie na wizerunek Polski i Polaków.

Informacje:
Maciej Świrski
kontakt@reduta-dobrego-imienia.pl
tel. +48 570 226 122

Zapraszamy do obserwowania i polubienia nas:
Tweet
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Tweet
Youtube