Podcast: Odcinek 14 – Precz z komuną, czyli Fakty Wydarzenia Opinie z Tadeuszem Płużańskim

20 kwiecień 2020 | Aktualności

Zapraszamy na 14 już odcinek naszych podcastów. Niecichnące echo okrzyku Precz z komuną przenika całą konwersację dwóch ważnych dla RDI person. Tadeusz M. Płużański (ur. 1971), dziennikarz, historyk i prezes Fundacji „Łączka” a także członek Rady RDI (!), wypowiada się jak przystało na bezkompromisowego pogromcę, wciąż żywego, choć pod zmieniającymi się maskami, komunizmu.

W rozmowie są także precyzyjne opisy totalnej opozycji, czyli „hydry miotającej się z naderwanymi głowami” oraz walki trzeciego pokolenia ubeków z trzecim pokoleniem akowców. Zdaniem T. Płużańskiego i M. Świrskigo, nie będzie możliwe wybudowanie wolnej Polski bez nazwania i rozliczenia wszystkich powojennych zbrodni oraz zgody na tzw. abolicję okrągłostołową.

Dyskutanci zauważają uwiąd UE „podobny do bezradności i zamiatania spraw pod dywan, typowego dla schyłkowego ZSRR” oraz absurdalne próby permanentnej inwigilacji obywateli a zwłaszcza dobrze radzących sobie w walce z pandemią państw narodowych.

Redaktorzy Płużański i Świrski, nadal mają nadzieję na naprawę Unii, a pomyślną Polskę, widzą w silniejszym sojuszu z USA i… „Unii Trójmorskiej wielu narodów osi Północ- Południe”. Jednak, aby taka wizja zatriumfowała, potrzeba wreszcie zrealizowania hasła: Precz z komuną.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy dostępnej pod linkiem lub po kliknięciu poniższego obrazka: rdiplad.org/podcast-odc-14

Przypominamy, że Reduta działa normalnie i zajmujemy się monitorowaniem zniesławień Polski. Ponadto, przygotowujemy się do uruchomienia projektu edukacyjnego, który ogłosimy już w środę.

Prosimy śledzić nasze komunikaty newsletterowe i media społecznościowe: Facebook, Twitter i Youtube

Zapraszamy do obserwowania i polubienia nas:
Tweet
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Tweet
Youtube