Podcast: Odcinek 15 – Fakty Wydarzenia Opinie z Wodzem Thasunke Witko

23 kwiecień 2020 | Aktualności

Dzisiaj przedstawiamy już 15 odcinek naszych podcastów, w którym Maciej Świrski i wódz Tȟašúŋke Witkó omawiają wydarzenia ostatniego tygodnia.

Najnowsze wydanie FWO rozpoczyna analiza działań niemieckiego oddziału Amnesty International, który zrównał demokrację polską i węgierską z… turecką. U wodza Tȟašúŋke Witkó – komentatora Faktów – wywołało to uśmiech niedowierzania i politowania. Maciej Świrski i Jego gość doszli do przekonania, że ta skądinąd zasłużona przed laty organizacja, odgrywa szczególną rolę w brutalnej walce propagandowej przeciwko Polsce.

Oburzenie publicystów wywołało także użycie przed kilkoma dniami przez zwolenniczki aborcji, loga z błyskawicą, jednoznacznie kojarzącego się z symbolami niemieckiego SS: „Co musi mieć w głowie człowiek, który to wymyślił?!”.

Zdrowo oberwało się również Tuskowi za „poziom trolla” i chęć bycia „Andersem XXI wieku”, Budce i Kopaczowej, także za brak wierności Rzeczypospolitej. Zaplusowała za to profesor Pawłowicz, uzasadnieniem wyroku TK i przypomnieniem sędziom, że wydają wyroki w imieniu państwa polskiego, a nie europejskich trybunałów.

Maciej Świrski pokusił się o zinterpretowanie kontrowersyjnego tweeta ambasador Mosbacher i zachęcił do jego uważnego odczytania. Przypomnijmy zatem te słowa: „TVN jest częścią rodziny Discovery, amerykańskiej firmy notowanej na giełdzie papierów wartościowych w Nowym Jorku, której priorytetem jest przejrzystość, wolność słowa oraz niezależne i odpowiedzialne dziennikarstwo”. A czego pani ambasador nie napisała? Na to zwrócił uwagę Maciej Świrski.

Godzinną audycję, zakończyły informacje o zakupie przez MON najnowocześniejszych amerykańskich ręcznych przeciwpancernych pocisków kierowanych Javelin i rozważania „wejdą, nie wejdą?!”, z odpowiedzią, udzieloną przez wodza Tȟašúŋke Witkó – oficera WP w stanie spoczynku: Chruszczow-nie, Breżniew-nie, Gorbaczow-nie. ONI – też nie ruszą! Będą straszyć, prowokować, ale nie ruszą!”. A więc śpij spokojnie Słuchaczu.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy dostępnej pod linkiem lub po kliknięciu poniższego obrazka: rdiplad.org/podcast-odc-15

Zapraszamy do obserwowania i polubienia nas:
Tweet
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Tweet
Youtube