Przed nami pierwsza rozprawa w głośnej sprawie przeciwko Bartowi Staszewskiemu.

28 styczeń 2021 | Aktualności

Warszawa, 28.01.2021 r.

Pierwsza rozprawa w głośnej sprawie przeciwko Bartowi Staszewskiemu. Reduta walczy dalej i składa kolejne pozwy.

Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu na dzień 08.03. 2021 r. wyznaczył termin pierwszej rozprawy w sprawie z pozwu Gminy Tuszów przeciwko Bartowi Staszewskiemu, twórcy dezinformacyjnej akcji o „strefach wolnych od LGBT” w Polsce.

Reduta Dobrego Imienia wspiera Gminę Tuszów w jej walce przeciwko twórcy fałszywych znaków drogowych z napisem „Strefa Wolna od LGBT”. Reduta Dobrego Imienia stanęła w obronie gminy i wsparła gminę, aby przeciwdziałać rozpowszechnianiu nieprawdziwych informacji godzących w dobre imię mieszkańców Gminy Tuszów Narodowy.

Akcja Barta Staszewskiego, który zawiesza fałszywe znaki drogowe z napisem „Strefa wolna od LGBT” pod autentycznymi znakami drogowymi z nazwami miejscowości, których władze samorządowe przyjęły deklaracje prorodzinne, wpływają niekorzystnie na wizerunek gmin i jej mieszkańców, bowiem wskazują na dyskryminację jakiejś grupy z uwagi na jej preferencje seksualne. Tymczasem ostatnio Komisja Europejska wskazała, że nie ma żadnych dowodów by w takich gminach dochodziło do dyskryminacji osób nieheteronormatywnych.

Przypomnijmy:

Gmina Tuszów Narodowy, której radni przyjęli w dniu 29 marca 2019 roku Stanowisko Rady Gminy Tuszów Narodowy w sprawie powstrzymania ideologii LGBT”, w którym wyrażają przywiązanie do tradycyjnych wartości oraz wolę wychowywania dzieci zgodnie z wolą rodziców, bez wpływów politycznej poprawności. Władze Gminy Tuszów zdecydowanie podkreślają, że przy przyjętym stanowisku, nie ma mowy o jakichkolwiek przejawach dyskryminacji kogokolwiek, ani też wykluczania kogoś ze społeczności.

W dniu 29 lipca 2020 roku Bart Staszewski zamieścił na swoich profilach w mediach społecznościowych zdjęcie znaku drogowego z nazwą miejscowości Tuszów Narodowy z umieszczoną pod nim tabliczką do złudzenia przypominającą znaki urzędowe z wielojęzycznym napisem „Strefa wolna od LGBT”. Zdjęcie takie ukazało się też na stronie prowadzonej przez Straszewskiego lgbtfreezones.pl

Publikacja zdjęcia odbiła się szerokim echem w Internecie i mediach tradycyjnych, jak informował Wójt Gminy Tuszów Narodowy – Andrzej Głaz –Do gminy zaczęły napływać wszystkimi kanałami informacyjnymi słowa potępienia, pytania jak możemy dyskryminować ludzi, dlaczego jesteśmy rasistami itd. Było mnóstwo nienawistnych maili telefonów, nie tylko wyrażających potępienie za to , że rzekomo jesteśmy „strefą wolną od LGBT” ale także wprost z nienawiścią skierowaną w stosunku do mnie, władz i mieszkańców gminy.

W pozwie wspieranym przez Redutę Dobrego Imienia gmina Tuszów Narodowy żąda od Barta Staszewskiego przeprosin oraz zamieszczenia sprostowania we wszystkich mediach, w których ukazała się informacja jakoby Tuszów Narodowy był „strefą wolną od LGBT”.

Jest to już kolejny pozew składany przeciwko Bartowi Staszewskiemu” – mówi prezes Reduty Dobrego Imienia Maciej Świrski, dodając – „Świat wierzy kłamcy, który zamieszcza tabliczki z napisem „LGBT Free Zone” szerząc dezinformację. W Polsce nie istnieją żadne „Strefy wolne od LGBT”, a upominanie się o prawdę na drodze sądowej przez zniesławione samorządy jest drogą wprawdzie żmudną, ale dającą możliwość przeciwdziałania szerzonym przez Barta Staszewskiego fałszywym informacjom, uderzającym w dobre imię gminy. Z niecierpliwością czekamy na pierwszą rozprawę, wierzymy, że sprawiedliwość zatriumfuje

Reduta Dobrego Imienia wspiera Tuszów Narodowy organizacyjnie i prawnie w tej sprawie przeciwko Bartowi Staszewskiemu.

Do Reduty cały czas zgłaszają się gminy i inne jednostki organizacyjne zniesławione przez Barta Staszewskiego.

 Wspieramy Gminę Zakrzówek, która z naszą pomocą, złożyła pozew w identycznej sprawie, podjęliśmy wspólne działania z Gminą Niebylec. W przypadku Gminy Niebylec sąd oddalił wniosek o zabezpieczenie, wydając kuriozalne uzasadnienie. Niemniej jednak Reduta Dobrego Imienia walczy dalej i pozew także został złożony. Nie poddajemy się – informuje Prezes RDI.

Zapraszamy do obserwowania i polubienia nas:
Tweet
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Tweet
Youtube